1401\05\22 16:47:04


اجرایی شدن قانون جهش تولید نیازمند اهتمام ویژه دستگاه‌ها

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید اهتمام ویژه‌ای برای اجرایی شدن قانون جهش تولید داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، جواد قناعت در قرارگاه حمایت و تسهیلگری از تولید دانش بنیان و اشتغال کارآفرین استان بیان کرد: باید با نگاه مثبت و رو به جلو و با بحث‌های تخصصی و فنی مسائل و مشکلات را دنبال کنیم.

وی ادامه داد: حل مشکلات افراد کارآفرین و نخبه و شرکت‌های دانش بنیان از وظایف مسئولان دستگاه‌های اجرایی است و می‌طلبد با نگاه مساعد و مثبت، دنبال شود. استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه انتظار ما این است که دستگاه‌های اجرایی اهتمام ویژه‌ای به شرکت‌های دانش بنیان و موضوع تولید و اشتغال داشته باشند، اظهار داشت: مدیران باید نگاه مثبت و توجه ویژه به شرکت‌های دانش بنیان را به کارشناسان زیرمجموعه منتقل کنند. قناعت با اشاره به اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی سعه صدر خود را در خصوص پیگیری مسائل شرکت‌های دانش بنیان بالا ببرند، اضافه کرد: خانه‌های خلاقیت و نوآوری باید در چارچوب دستورالعمل‌های ابلاغی با محوریت معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری تشکیل شود.

وی ادامه داد: در راستای جلوگیری از هدر رفت هزینه‌ها در تأسیس خانه‌های خلاقیت و نوآوری از موازی کاری جلوگیری شود. استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: همه دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی باید اقدامات مختلف خود را ذیل قرارگاه حمایت و تسهیلگری از تولید دانش بنیان و اشتغال کارآفرین به صورت متمرکز انجام دهند. وی ادامه داد: هر دستگاه اجرایی یک کارشناسان و یا یک واحد را به عنوان متولی امورات شرکت‌های دانش بنیان و افراد کارآفرین تعیین کند تا این افراد در پیگیری مسائل خود دچار مشکل نشوند.

قناعت گفت: احداث سوله رشد دانشگاه بیرجند جهت استقرار شرکت‌های دانش بنیان از محل یک درصد اعتبارات تملک و دارایی استان با مساعدت سازمان برنامه و بودجه تأمین اعتبار خواهد شد. وی با تأکید بر الزام دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در راستای توجه ویژه به شرکت‌های دانش بنیان در صدور مجوزها و دریافت تسهیلات، گفت: نباید بگذاریم افراد کارآفرین و نخبه دلسرد شوند چرا که این افراد از ظرفیت‌های علمی و اقتصادی استان هستند. قناعت بیان کرد: باید نگاه ویژه و تخصصی به شرکت‌های دانش بنیان داشته باشیم تا فرصت‌های مختلف توسعه و پیشرفت استان را از دست ندهیم.

وی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان خواست که در صدور مجوزها به شرکت‌های دانش بنیان انعطاف پذیری لازم را داشته باشند تا این ظرفیت‌های علمی را از دست ندهیم. شایان ذکر است؛ در این قرارگاه هفت نفر از متولیان شرکت‌های دانش بنیان مسائل و مشکلات مختلف خود را مطرح کردند که با دستور استاندار، مقرر شد مسائل این شرکت‌ها به صورت جداگانه با محوریت معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار و با حضور دستگاه‌های متولی در جلسه تخصصی مورد بررسی قرار گیرد و راهکارهای لازم ارائه شود.. .


بازنشر از : مهر

جواد قناعت

استانداری خراسان جنوبی

جهش تولید