اسد بابایی کتابخانه نهاد کتابخانه های عمومی کشور اسکو تبریز- مدیر کل کتابخانه ها

1401\05\22 16:38:02


اعزام کتابخانه سیار خودرویی به روستاهای محروم آذربایجان شرقی

تبریز- مدیر کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی از اعزام کتابخانه سیار خودرویی به روستاهای محروم این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسد بابایی صبح شنبه در جلسه بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان اسکو ضمن بیان گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان اسکو گفت: با توجه به جمعیت ۱۴۰ هزار نفری شهرستان اسکو و شهر سهند، وجود تنها چهار باب کتابخانه در این شهرستان ناکافی است.

تبلیغات
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز

لاله زار24 ارائه محصولات برق و روشنایی ساختمان از قلب بازار لاله زار برای سراسر کشور است.

وی سپس افزود: با استفاده از ظرفیت خیرین، تعامل با سایر ادارات و دستگاه‌های فرهنگی منطقه و ایجاد و راه اندازی کتابخانه های سیار می‌توانیم این کمبود زیرساخت‌های فرهنگی را تا حدودی بتوانیم مرتفع سازیم. بابایی با اشاره به اینکه کتابخانه فقط محل امانت کتاب نیست، گفت: امروزه کتابخانه های عمومی به عنوان پیشران فرهنگی هستند و ما برنامه‌های فرهنگی زیادی در حال اجرا داریم و ما نیز برای ارائه خدمات فرهنگی به جمعیت ۹۸.۲ درصد باسواد شهرستان اسکو از هیچ تلاشی دریغ نکرده و با استفاده از ظرفیت‌های خیرین، واحدهای صنعتی و اعتبارات دولتی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش خواهیم کرد. کتابخانه جدید شهر سهند تجهیز شود فرماندار شهرستان اسکو نیز در این جلسه گفت: به دلیل نزدیکی شهر جدید سهند به مرکز استان و سکونت هزاران خانواده در این شهر و برنامه ریزی احداث ۶۵ هزار واحد مسکونی در طول سال‌های آینده، وضعیت فعلی زیرساخت‌های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی در سهند، در شأن ساکنین آن نبوده و بایستی اقدامات ملموسی در این زمینه انجام گرفته و با استفاده از اعتبارات ملی و استانی در زمینه تسریع توسعه‌گرایانه اماکن فرهنگی، اجتماعی و ورزشی گام برداریم.

حسین فیروزی با اشاره به ظرفیت‌های موجود و برخورداری حداکثری عموم مردم در این شهرستان از نعمت سواد گفت: ایجاد فضای‌های فرهنگی مناسب و شبانه روزی از جمله نیازهای اساسی شهرستان اسکو است.. .


بازنشر از : مهر

اسد بابایی

کتابخانه

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

اسکوبرق و روشنایی لاله زار