1401\05\22 16:47:07


افزایش ۴۴ درصدی جرایم فضای مجازی در خراسان جنوبی

بیرجند_ فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از افزایش ۴۴ درصدی انواع جرایم در حوزه فضای مجازی و کشف ۸۷ درصدی آن در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار ناصر فرشید ظهر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار، با تبریک این روز اظهار کرد: از ابتدای سال تا کنون جرایم حوزه فضای مجازی ۴۴ درصد افزایش یافته که ۸۷ درصد آن در استان کشف شده است.

به گفته وی ۵۰ درصد از این جرایم مربوط به کلاهبرداری رایانه‌ای، ۲۰ درصد برداشت اینترنتی ،۱۴ درصد هتک حیثیت و نشر اکاذیب، ۳ درصد مزاحمت‌های اینترنتی و تهدید و ۵ درصد مربوط به هک بوده است. وی اضافه کرد: در این مدت بیش از ۱۵ تن انواع مواد مخدر از جاسازی خود روها و خرده فروش‌ها کشف شد که از این میزان ۸۰ درصد تریاک، ۶ درصد حشیش، ۲ درصد هروئین و ۶ درصد مواد مخدر صنعتی بوده است. وی با بیان این که مواد مخدر کشف شده از افغانستان وارد و به عمق کشور در حال حمل بوده اند، تصریح کرد: در این ارتباط بیش از سه هزار نفر دستگیر و ۴۹ باند منهدم و بیش از ۴۰۰ دستگاه خودرو و ۲۲ دستگاه موتور سیکلت توقیف شده اند.

فرشید با اشاره به این که بیشتر این کشفیات در نهبندان، سربیشه، قائنات، خوسف و طبس بوده است، گفت: با منشأ تریاک ۲۳ تن کشف مواد داشته ایم و بیش از ۹۷۸ هزار لیتر سوخت در یک عملیات کشف شد. به گفته وی کشف سوخت قاچاق ۳۷۵ درصد افزایش یافته که بیشتر آنها در نهبندان، طبس، سربیشه، قائنات و خوسف کشف شده اند. فرمانده انتظامی از افزایش ۵ درصد وقوع سرقت در استان خبر داد و گفت: ۷۸ درصد سرقت‌ها کشف شده اند و بیش از هزار و ۴۰۰ نفر دستگیرشده اند که ۴ درصد افزایش دارد.

تبلیغات
نمایندگی زومر
نمایندگی زومر

زومر ایران ارائه دهنده خدمات مشاوره، طراحی، تامین و اجرای اتوماسیون خانگی وتعمیر جگ و درب پارکینگ است. - نمایندگی زومر - ریموت - مغازه

فرشید ادامه داد: ۸ درصد این سرقت‌ها از منزل، ۵ درصد موتورسیکلت، ۲ درصد از خودرو، ۳ درصد احشام، یک درصد از مغازه بوده است. به گفته وی تصادفات درون شهری از ابتدای سال بیش از چهار هزار و ۲۰۰ فقره با ۳۷ درصد افزایش و تصادفات برون شهری هم هزار و ۹۰۰ فقره با ۲۸ درصد افزایش است. وی تصریح کرد: ۵۷ درصد تصادفات در راه‌های اصلی استان است و ۵۳ درصد از نوع واژگونی بوده است که عامل بیشتر آنها خستگی و خواب آلودگی بوده است.

وی با اشاره به این که ۴۲ درصد تصادفات به علت عدم توجه به جلو و ۲۴ درصد ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه بوده است، اظهار کرد: در این مدت بیش از ۴۱۹ هزار خودرو اعمال قانون شدند. فرمانده انتظامی استان از توقیف بیش از سه هزار دستگاه خودروی دارای تخلفات حادثه ساز خبر داد و اظهار کرد: بیش از هزار و ۲۰۰ موتور سیکلت نیز توقیف شده اند و ۶۴ درصد تصادفات در محورهای زابل به نهبندان، سربیشه به بیرجند و بیرجند به قاین بوده است. وی تصریح کرد: ۱۶ فوتی در معابر شهری و ۱۲۴ فوتی در جاده‌های استان داشته ایم..

.


بازنشر از : مهر

فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی

ناصر فرشید

بیرجند