1401\05\22 16:45:03


بهترین زمان کاشت مو در تهران

تهران- در این مقاله می‌خواهیم در مورد کاشت مو در تهران صحبت کنیم و با تکنیک‌ها و روش‌های آن، بهترین سن و محدودیت‌های سنی کاشت مو بیشتر آشنا شویم.

به گزارش بازرگانی مهر، در این مقاله می‌خواهیم در مورد کاشت مو در تهران صحبت کنیم و با تکنیک‌ها و روش‌های آن، بهترین سن و محدودیت‌های سنی کاشت مو بیشتر آشنا شویم.

کاشت مو نیازی است که با آغاز فرآیند ریزش مو در ما به وجود می‌آید، ریزش مو در برخی از افراد موروثی است و در برخی دیگر بنا به دلایل متعددی اتفاق می‌افتد و اعتماد به نفس افراد در اثر ریز مو به‌شدت کاهش می‌یابد، چرا که زیبایی ظاهری و چهره آن‌ها تحت تأثیر ریزش مو قرار گرفته و کمتر می‌شود. اگر شما هم به‌دنبال کسب اطلاعات مفید و کارآمد در مورد کاشت مو تهران در کلینیک vip، بهترین سن و بهترین زمان کاشت مو و هزینه کاشت مو در تهران هستید، پیشنهاد می‌کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید و تا انتها با ما همراه باشید. کاشت مو چیست؟ موهای سر ما بنا به دلایل مختلفی شروع به ریزش می‌کنند، دلایلی مانند بالا رفتن سن، مسائل روحی و روانی، تنش‌ها، استرس‌ها و فشارهای زندگی، اختلالات هورمونی و آنزیمی، عامل وراثت، مصرف داروهای مختلف، استفاده از شامپو و آب نامناسب، اختلالات ژنتیکی، تغذیه نامناسب و افزایش استفاده از غذاهای نیمه آماده، فرآوری‌شده و سرخ‌کردنی، به هم ریختن چرخه خواب و عدم خواب کافی در شبانه روز و دلایل مختلف دیگر در ریزش مو نقش دارند.

هر مویی که روی شانه یا بالش خواب خود می‌بینید، نشانه ریزش مو و آغاز این فرآیند ترسناک و غم‌انگیز نیست. زمانی که موهای خود را شانه می‌کنید، زمانی که در حال استحمام هستید یا زمانی که از خواب بیدار می‌شوید، ممکن است با چند تار مو که از سر شما جدا شده‌اند، روبرو شوید؛ اما جای نگرانی نیست. همه ما به صورت روزانه و طی یک اتفاق عادی و نرمال، تعداد ۵۰ الی ۱۰۰ تار مو را از دست می‌دهیم.

این تعداد توسط فرآیند رشد مجدد مو پوشش داده می‌شود و تراکم و حجم مو حفظ می‌شود. زمانی که تعداد موهای ریخته شده، از تعداد موهای رشد کرده، بیشتر شود و به هر دلیلی، رشد مجدد مو متوقف شود یا تعادل میان ریزش مو و رشد مو برهم بخورد، می‌گوئیم فرد دچار عارضه ریزش مو شده است. ریزش مو یک فرآیند تدریجی است، به همین دلیل اکثر افراد تا زمانی که کار از کار می‌گذرد و گلدن‌تایم (Golden Time) درمان از بین می‌رود، تازه متوجه کم‌پشت‌شدن و ریزش موهای خود می‌شوند.

هرچه سریع‌تر متوجه ریزش موهای خود شویم، همان قدر شانس‌مان برای مهار این عارضه بالاتر خواهد بود. اگر هربار که سر از بالش خود برمی‌دارید، با مقدار قابل توجهی تار مو روبه‌رو می‌شوید، اگر پس از هربار دوش گرفتن مقدار زیادی تار مو در کفشور حمام تجمع می‌کند، اگر موهای شما با دست به‌راحتی کنده می‌شوند و اگر با هر بار شانه‌کردن، موهای زیادی روی شانه باقی می‌مانند، به احتمال زیاد شما دچار ریزش مو شده‌اید. راه‌های مختلفی برای کند کردن روند ریزش مو، متوقف‌کردن روند ریزش مو، تقویت مو، کمک به شروع مجدد فرآیند رشد مو و کاشت مو تهران در کلینیک vip وجود دارد.

روش‌هایی مانند مزوتراپی مو که شامل تزریق‌های زیرپوستی و تهاجم به عمق ۱ تا ۴ میلی‌متری زیر پوست به‌منظور تحریک پوست، توقف فرآیند ریزش مو، تولید مجدد کلاژن، افزایش سرعت خون‌رسانی، کمک به رشد مجدد موها به کمک محلول‌هایی متشکل از ویتامین‌ها، مواد معدنی و مغذی و عصاره‌های گیاهی و طبیعی، PRP مو که شامل تزریق پلاسمای غنی از پلاکت استخراج‌شده از خون خود فرد به زیر پوست مو به منظور تحریک و تقویت فولیکول‌های مو و روش‌های مختلف کاشت مو. در حالت کلی، ۳ روش مختلف برای کاشت مو در تهران وجود دارد. این ۳ روش اساس کار یکسانی دارند و تنها تفاوت بین آن‌ها، نحوه برداشت گراف مو و استفاده از دستگاه‌های مختلف برای استخراج مو از بانک مو است.

این ۳ روش شامل روش FUT، روش FIT و استفاده از دستگاهی به نام ایمپلنتر است. در ادامه با اساس کار و هزینه کاشت مو در تهران آشنا خواهیم شد. کاشت مو در تهران به چه صورت انجام می‌شود؟ کاشت مو در تهران طرفداران بسیار زیادی دارد و هزینه کاشت مو در تهران در مطب‌ها و کلینیک vip متفاوت است.

همان‌طور که اشاره شد، ۳ روش موجود کاشت مو تهران اساس کار یکسانی دارند و یک پروسه را دنبال می‌کنند. تنها تفاوتی که بین این ۳ روش وجود دارد، به نحوه برداشت و استخراج مو از بانک مو برمی‌گردد؛ اما در یک جلسه کاشت مو در تهران در کلینیک vip چه می‌گذرد؟ ابتدا بیمار تحت معاینه قرار می‌گیرد تا علت و شدت ریزش موی وی مشخص شود. پزشکان برای اینکه بتوانند بهترین روش درمانی و بهترین روش کاشت مو را برای بیمار انتخاب کنند و بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورند، باید به علت و شدت ریزش موی بیمار پی ببرند.

پس از انجام معاینات و آزمایش‌های مختلف و مشخص‌شدن علت و شدت ریزش مو، بهترین روش کاشت مو متناسب با علت ریزش مو و جنس و تراکم موهای بیمار انتخاب می‌شود. پس از انتخاب روش کاشت مو است که وارد مرحله کاشت مو می‌شویم. باید بدانید که در فرآیند کاشت مو در کلینیک vip، تار موهایی را از بدن خود فرد استخراج می‌کنند و سپس این موها را به نقاطی از پوست سر که دچار ریزش مو و تاسی شده است، کاشت می‌کنند.

برای جلوگیری از انتقال بیماری‌های مختلف و برای اینکه بدن فرد واکنش کمتری به عمل کاشت مو نشان بدهد و اصلاحاً موهای جدید را پس نزند، بهترین گزینه، استفاده از موهای نواحی مختلف بدن خود فرد است. به‌عنوان نقطه آغاز فرآیند، ابتدا باید بانک موی فرد مشخص شود. بانک مو به ناحیه‌ای از بدن فرد بیمار گفته می‌شود که برای عمل کاشت و پیوند به پوست سر، موهای مناسبی دارد.

نواحی مختلفی از بدن بیمار که برای این کار مناسب هستند، به‌عنوان بانک مو انتخاب می‌شوند. موهای بانک مو باید بیشترین تشابه را از نظر اندازه، طول، قطر، ضخامت، تراکم و رنگ به موهای سر بیمار داشته باشد. بنابراین نقاطی مانند پشت سر، حدفاصل میان دو گوش و موهای بغل سر فرد، پایین گردن و قفسه سینه، ناحیه مناسب و مستعدی برای انتخاب به‌عنوان بانک مو است.

هرچه شباهت موهای بانک مو به موهای سر بیمار بیشتر باشد، نتیجه عمل راضی‌کننده‌تر خواهد بود؛ بنابراین موهای پشت و بغل سر برای انتخاب به‌عنوان بانک مو، در اولویت قرار دارند. پس از انتخاب مناسب‌ترین بانک مو، نوبت به برداشت واحدهای فولیکول مو می‌رسد. به برداشت و استخراج واحدهای فولیکول، برداشت گرافت مو نیز گفته می‌شود.

تبلیغات
ساختمان سازی - ساختمان و صنعت ساختمان
ساختمان سازی - ساختمان و صنعت ساختمان

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور.

برای برداشت گرافت مو ۳ روش وجود دارد. در روش اول، پزشک متخصص به کمک تیغ جراحی، یک نوار ۶ تا ۱۰ اینچی از بانک مو را که شامل تعداد زیادی فولیکول و تار موی سالم و قابل پیوند است را جدا می‌کند و در اختیار تیم کات قرار می‌دهد تا آماده مرحله پیوند شوند. در روش دوم، برداشت گرافت مو به روش دستی و با استفاده از پانچ‌ها و تیغ‌های بسیار ریز انجام می‌شود و دیگر خبری از جراحی و برش‌دادن بانک مو نیست.

در این روش ابتدا بانک مو بی‌حس می‌شود و سپس برش‌های سطحی و میلی‌متری در سطح پوست ایجاد می‌شود. در انتها فولیکول‌های سالم با استفاده از دست و پانچ‌های مخصوص، از بانک مو جدا می‌شوند و به تیم کات سپرده می‌شوند. روش سوم که جدیدترین روش، بهترین روش، دقیق‌ترین روش و البته گران‌ترین روش است، استفاده از دستگاهی به نام ایمپلنتر است که فولیکول‌های هم‌اندازه مو را بدون نیاز به برش و تیغ، با سرعت و دقت بالا از بانک مو برداشت کرده و آماده انتقال و پیوند می‌کند.

مرحله دوم پس از برداشت گرافت مو، آماده‌سازی فولیکول‌های استخراج‌شده و گرافت‌های مو است. در این مرحله فولیکول‌های هم‌اندازه و سالم مو تحت فرآیندهایی خاص جداسازی و غربال شده و آماده پیوند می‌شوند. مرحله سوم و پایانی نیز انتقال و پیوند فولیکول‌های آماده‌شده به محل تاسی و نواحی موردنظر سر است.

با پیوند دادن صحیح فولیکول‌های سالم به محل تاسی، عمل کاشت مو به اتمام می‌رسد. هزینه کاشت مو در تهران متفاوت است و به عواملی مانند منطقه جغرافیایی مطب و کینیک، امکانات و تجهیزات کلینیک کاشت مو، شدت ریزش مو و تاسی‌های مو، روش انتخابی برای برداشت فولیکولار و مهارت‌های پزشک بستگی خواهد داشت. بهترین سن کاشت مو چیست؟ بهترین سن کاشت مو یک سوال کلی و ناقص است، چرا که بهترین سن کاشت مو در بانوان و مردان کاملاً متفاوت است.

همچنین بهترین سن کاشت مو علاوه بر اینکه به جنسیت فرد بیمار بستگی دارد، به علت ریزش مو و تاسی افراد نیز وابسته است. برای مثال، اگر حوادث ناگوار و مصرف داروهای مختلف را کنار بگذاریم، علت و الگوی ریزش مو در آقایان تقریباً یکسان و تحت تأثیر اختلالات هورمونی و عامل وراثت و ژنتیک (آلوپسی آندروژنی یا ریزش مو با الگوی مردانه) است. برای این دسته از مردان، الگوی تاسی در بازه سنی ۲۰ سال تا ۳۰ سال اتفاق می‌افتد و اکثراً پس از سن ۳۰ سالگی، ریزش مو متوقف می‌شود؛ بنابراین، بهترین سن برای مردان برای کاشت مو تهران، پس از سالگی خواهد بود.

اگر روند تاسی و ریزش مو کامل شده باشد، می‌توان برای کاشت مو در کلینیک vip اقدام کرد. در غیر این صورت، حتی برای افراد بالای ۳۰ سال، اگر ریزش مو متوقف نشده باشد، کاشت مو تأثیری نخواهد داشت. برای افرادی که مشکلات ژنتیکی و وراثتی و ریزش مو وجود ندارند و موهای سر خود را در اثر حادثه، مانند تصادف، جراحت و آسیب به پوست سر از دست داده‌اند، محدودیت سنی وجود ندارد و در هر سنی که باشند، می‌توانند برای کاشت مو اقدام کنند.

هزینه کاشت مو در تهران برای این دسته از افراد بدون محدودیت‌های سنی انجام می‌شود. ریزش موی بانوان پروسه کاملاً متفاوتی را دنبال می‌کند. ریزش مو در بانوان بنا به دلایل متعدد و متنوع و همچنین، در بازه‌های سنی مختلفی رخ می‌دهد.

برای یک بانو ممکن است ریزش مو در هر سنی آغاز شود و پس از مدتی، خودبه‌خود یا به کمک داروها و روش‌های تقویتی مختلف برطرف شود و نیازی به کاشت مو وجود نداشته باشد؛ بنابراین بازه سنی خاصی برای معرفی به‌عنوان بهترین سن کاشت مو برای بانوان وجود ندارد. ریزش مو و پروسه کاشت مو در بانوان پیچیده‌تر از ریزش موی آقایان است و نیاز انجام مشاوره‌های مختلف و انجام معاینات و آزمایش‌های دقیق و متعدد دارد. آیا برای سنین زیر ۳۰ سال می‌توان کاشت مو انجام داد؟ پاسخ این سوال کاملاً به شرایط فرد بیمار، جنسیت وی، علت ریزش مو، شدت ریزش مو، مرحله ریزش مو و نظر مستقیم پزشک متخصص بستگی دارد.

اگر فرد بیمار خانم باشد، باید تحت آزمایش‌ها و معاینات دقیق قرار بگیرد. اگر فرد بیمار مرد باشد، اگر فرآیند ریزش مو به اتمام رسیده باشد یا ریزش مو دلیل ژنتیکی و موروثی نداشته باشد و در اثر حادثه و جراحت اتفاق افتاده باشد، کاشت مو مانعی ندارد. بالاترین سن کاشت مو چیست؟ بالاترین سن برای کاشت مو در کلینیک vip از نظر پزشکان، سن ۶۵ سالگی است و اگر فرد بالاتر از ۶۵ سال سن داشته باشد، کاشت مو برای وی چندان مورد توصیه نخواهد بود.

اگر بیمار مشکلاتی مانند فشار خون و مشکلاتی قلبی نداشته باشد، کاشت مو در تهران تا سن ۶۵ سالگی انجام می‌شود. شماره تماس: ۰۲۱-۴۴۱۵۸۰۱۱ مشاوره مجازی و رایگان: ۰۹۱۲۰۹۹۸۷۱۵ آدرس: ستاری جنوب، بلوار فردوس غرب، خیابان ورزی جنوبی، کوچه هفدهم شرقی، ساختمان پزشکان رامیار، طبقه چهارم سخن پایانی در این مقاله در مورد کاشت مو تهران و بهترین سن کاشت مو صحبت کردیم. با فرآیند ریزش مو آشنا شدیم و اطلاعات مفیدی در مورد انواع روش‌های کاشت مو و محدوده سنی مناسب برای کاشت مو به دست آوردیم.

اگر شما هم قصد انجام عمل کاشت مو در تهران را دارید، با مدنظر قرار دادن نکات ذکرشده، بهترین تصمیم ممکن را برای کاشت موهای خود بگیرید. این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.. .


بازنشر از : مهر

کاشت مو

بازرگانی استانها

جراحی زیبایی

مزوتراپی