1401\05\22 16:39:02


بیش از ۳۵ هزار تن شلیل از باغات آذربایجان غربی برداشت می شود

ارومیه - سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از ۳۵ هزار تن شلیل در سطح باغات استان تولید و روانه بازار مصرف شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، جعفر وحدت با اشاره به اینکه سه هزار و ۵۰۰ هکتار سطح باغ‌های بارور شلیل در استان وجود دارد، افزود: از مجموع شلیل تولیدی ۵۰ درصد به صورت تازه خوری مصرف و یا جذب صنایع تبدیلی در داخل استان شده و مابقی به سایر استان‌های کشور و سایر کشورها از جمله روسیه صادر می‌شود.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: به ترتیب اولویت شهرستان‌های ارومیه، میاندوآب، مهاباد، خوی، اشنویه بیشترین میزان تولید را به خود اختصاص داده و مابقی محصول در سایر شهرستان‌های استان تولید می‌شود. وی با بیان اینکه برداشت ارقام زودرس همه ساله از اواخر تیر ماه شروع می‌شود، اظهارکرد: ۱۰ هزار کیلو گرم در هکتار میانگین عملکرد تولید شلیل از باغات استان در سال جاری است. وحدت با بیان اینکه این محصول در تمامی شهرهای استان کشت شده است، ادامه داد: ارقام مغان انجیری، شلیل بومی سفید و شلیل شمس از جمله ارقام شلیل کشت شده در سطح استان است..

.


بازنشر از : مهر

سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی

میوه

باغات