1401\05\22 16:41:02


تکمیل «شبکه آبیاری گیوی» در انتظار تامین اعتبار

اردبیل- نماینده مجری طرح‌های توسعه منابع آب جنوب استان اردبیل گفت: شبکه آبیاری گیوی در صورت تامین اعتبار تا دو سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، دانش ستاری عصر شنبه در بازدید از شبکه آبیاری گیوی اظهار کرد: شبکه آبیاری گیوی در صورت تأمین اعتبار به بهره برداری خواهد رسید که میزان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی گیوی ۷ هزار میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه این پروژه که نزدیک به ۲۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد تا ۲ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: با اتمام عملیات اجرایی شبکه آبیاری و زهکشی گیوی سه هزار و ۷۲ هکتار اراضی کشاورزی منطقه زیر پوشش آبیاری قرار خواهد گرفت. نماینده مجری طرح‌های توسعه منابع آب جنوب استان اردبیل درباره آبگیری کامل سد گیوی گفت: عملیات اجرایی سد گیوی که از سال ۸۳ شروع شده بود در سال ۹۶ آبگیری شد و بعد از آبگیری اجرای شبکه آبیاری و زهکشی در دستور کار قرار دارد. ستاری ادامه داد: برای اجرای سد گیوی ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و عملیات احداث و تکمیل بدنه سد تمام شده و کارهای جانبی آن مانده است در حال حاضر هم به دلیل نبود بارش حجم ذخیره آب کاهش یافته است.

وی افزود: مجموع ظرفیت ذخیره این سد ۴۳ میلیون متر مکعب است که ۲۰ میلیون متر مکعب آن مربوط به صنعت، سه میلیون متر مکعب مربوط به آب آشامیدنی و ۲۰ میلیون متر مکعب دیگر مربوط به کشاورزی است.. .


بازنشر از : مهر

اردبیل

سد گیوی

مهر

سدسازی