1401\05\22 16:43:09


زمینه مشارکت بیشتر مردم در برگزاری مراسم اربعین فراهم شود

ایلام-استاندار ایلام گفت: زمینه مشارکت بیشتر مردم در برگزاری مراسم اربعین فراهم شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرام نیا روز چهارشنبه در نشست شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که با حضور بسطامی نماینده استان در مجلس شورای اسلامی و مجموعه اعضا برگزار شد، با تسلیت ایام شهادت حضرت امام سجاد (ع) با اشاره به این مهم که در برنامه‌های برگزاری مراسم اربعین باید محوریت کار با مردم باشد، تأکید کرد: اربعین را مردمی برگزار خواهیم کرد و در این مسیر دست همه کسانی که در عرصه‌های مختلف اربعین مشارکت می‌کنند را به گرمی می‌فشاریم.

وی در ادامه خواستار فراهم نمودن زمینه‌های مشارکت بیشتر مردم در امور اربعین شد و گفت: مردم استان ایلام به واسطه میزبانی شایسته از زوار در کشور به پایتخت خادمین اربعین حسینی ملقب شده‌اند و به راستی چه کسانی بهتر از این مردم می‌توانند در برگزاری این مراسم باشکوه پای کار و متعهد باشد. استاندار ایلام در بخش دوم صحبت‌های خود با تاکید بر تکریم آزادگان، ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا، افزود: امنیت امروز کشور مرهون خون شهدا و ایثار و فداکاری خانواده معظم شهدا است که با شجاعت تمام از جان و مال خود برای پیروزی نظام اسلامی تلاش کردند. بهرام‌نیا با اشاره به در پیش بودن سالروز ورود آزادگان به وطن، گفت: آزادگان شجاعانه برای دفاع از کشور به جبهه حق علیه باطل رفتند و شدیدترین شکنجه‌ها را در ایام اسارت برای حفظ کشور، نظام و اسلام تحمل کردند.

وی با قدردانی از شورای مشورتی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان گفت: اقدامات این شورا برای مشکل گشایی و رفع مشکلات ایثارگران ستودنی است. استاندار ایلام با عنوان این مطلب که براساس قانون، باید معیشت زندگی و مسکن ایثارگران مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: در راستای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت از همه ظرفیت خود استفاده کنیم چرا که در غیر این صورت آیندگان ما را مواخذه خواهند کرد. وی اضافه کرد: از زمانی که افتخار خدمت‌گذاری در استان داشته‌ایم هر هفته در منزل دو خانواده شهید حضور یافتیم و امام جمعه محترم نیز به این مهم بطور ویژه توجه داشتند.

استاندار ایلام در بخش پایانی از سخنان خود در خصوص استخدام و تبدیل وضعیت ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی، گفت: قانون تبدیل وضعیت ایثارگران ابلاغ شده و لازم اجرا است. وی تاکید کرد: اداراتی که در بحث قانون تبدیل وضعیت ایثارگران کم کاری می‌کنند شناسایی و معرفی شود و پس از تذکرات این مشکلات باید برطرف شود.. .


بازنشر از : مهر

ایلام

استانداری ایلام

حسن بهرام‌نیا