1401\05\22 16:43:09


مطالبات به‌حق ایثارگران باید محقق شود

ایلام-نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی گفت: مطالبات به‌حق ایثارگران باید محقق شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر بسطامی عصر امروز چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات حوزه ایثارگران استان ایلام با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، گفت: شهدای گرانقدر، اصلی‌ترین عاملان و آمران به معروف در جامعه هستند، از این رو همه ما باید ادامه دهنده راه شهدا و مروج فرهنگ والای ایثار و شهادت باشیم.

عضو شورای‌عالی ترویج فرهنگ شهادت و ایثار کشور در خصوص مشکل اشتغال جامعه معزز ایثارگری بر لزوم اعمال سهمیه ۳۰ درصد اشتغال ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و گفت: بر اساس قانون، کلیه دستگاه‌های اجرائی موظفند ضمن تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در آن دستگاه، سهمیه استخدامی ایثارگران را نیز در آزمون‌ها رعایت نمایند. دبیر اول فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص مطالبات و مسائل مطرح شده در این جلسه اظهار داشت: مطالبات و خواسته‌های جامعه معزز ایثارگری استان در کمیسیون‌های مختلف مجلس مطرح و پیگیری خواهند شد. نماینده مردم ایلام، ایوان، هلیلان، چرداول، مهران، ملکشاهی، چوار و سیروان در ادامه این جلسه با تقدیر از اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام در خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران گفت: تلاش‌های مدیرکل و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام به عنوان پرچمداران خدمت به بهترین قشر جامعه اسلامی شایسته تقدیر است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام نیز به بیان مهمترین دغدغه‌های جامعه معزز ایثارگری پرداخت و گفت: اشتغال و درمان یکی از مهمترین مشکلات جامعه ایثارگری است. جمال اسدی در ادامه خواستار سرمایه گذاری هر چه بیشتر بخش خصوصی و مجموعه اقتصادی کوثر در استان شد و گفت: بنیاد از طریق پیگیری اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی، هدایت متقاضیان اشتغال جامعه معزز ایثارگری به سوی شرکت در آزمون و همچنین ارائه تسهیلات اشتغالزایی، در جهت رفع مشکل اشتغال این قشر عزیز تلاش می‌کند. گفتنی است در این نشست در خصوص مطالبات مراکز درمانی، مراکز آموزش و دانشگاه‌های استان نیز بحث و تبادل نظر شد..

.


بازنشر از : مهر

بنیاد شهید و امور ایثارگران

ایلام

علی اکبر بسطامی