1401\05\22 16:45:04


نجات ۱۸ گردشگر در تنگه واشی. وضعیت سیلاب فیروزکوه تشریح شد

تهران- مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران ضمن تشریح وضعیت سیلاب در فیروزکوه از نجات ۱۸ نفر از گردشگران در تنگه واشی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حامد یزدی مهر، شامگاه چهارشنبه در حاشیه بررسی وضعیت سیلاب فیروزکوه که عصر امروز به وقوع پیوست در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به نقشه‌های هواشناسی و پیش بینی‌های صورت گرفته و متعاقب آن هشدارهای صادر شده از سوی مدیریت بحران استان تهران مبنی بر احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌های فصلی دستگاه‌های اجرایی در حال آماده باش بودند.

یزدی مهر با بیان اینکه پس از وقوع سیلاب مجموعه‌های ستاد بحران فعال و در کمترین زمان به محل حادثه اعزام شدند گفت: پس از حضور دستگاه‌های امدادی مشاهده شد حجم عظیمی از سیلاب در تنگه واشی و روستاهای «نام‌آور»، «جلیزجند» و چندین روستای دیگر و نیز شهر فیروزکوه را فراگرفته است. مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به اینکه قدرت سیلاب امروز از سیلاب قبلی کمتر بوده است از تخریب برخی مناطق روستایی و همچنین آب گرفتگی منازل در فیروزکوه خبر داد و عنوان داشت: طبق دستورات صادر شده تمامی عوامل ستاد بحران فیروزکوه در حال کمک‌رسانی به مردم هستند و هم اکنون تمام محورهای مواصلاتی منتهی به منطقه فیروزکوه باز است و عوامل ستاد بحران تا زمان عادی شدن شرایط کنار مردم خواهند ماند. وی عنوان داشت: با وجود تمام هشدارهای صادر شده متأسفانه باز هم شاهد حضور گردشگران در منطقه تنگه واشی بودیم که خوشبختانه ۱۸ نفر گردشگر توسط بالگرد هلال احمر و محیط‌بانان و عوامل دستگاه‌های خدمات‌رسان نجات یافتند..

.


بازنشر از : مهر

حامد یزدی مهر

مدیریت بحران استانداری تهران

مدیریت بحران