1401\05\22 16:43:05


کاهش ۸ درصدی نرخ تورم در استان ایلام

ایلام-استاندار ایلام از کاهش هشت درصدی نرخ تورم در استان ایلام نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرام نیا روز پنجشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان از مجهز شدن نانوایی‌های استان به کارتخوان خبر داد و اظهار کرد: برای جلوگیری از هر گونه تخلف از مجموع ۷۰۰ نانوایی استان ۶۲۵ نانوایی به دستگاه‌های کارتخوان مجهز شده‌اند.

وی در ادامه گفت: مابقی نانوایی‌ها (۷۵ واحد) که مشکلاتی که در نقل و انتقال و … داشتند قطع سهمیه شدند. استاندار ایلام با تاکید بر افزایش کیفیت نان در استان گفت: نظارت بر کیفیت نان همچنان استمرار داشته باشد و موضوع نظارت و ظاهر نانوایی‌ها نیز همچنان در دستور کار قرار گیرد. وی در ادامه خواستار پیگیری تسهیلات کم بهره برای نانوایی‌ها شد و گفت: لازم است این مهم با جدیت توسط اداره کل غله استان پیگیری شود.

بهرام‌نیا در ادامه خواستار شد که به جای صادرات گندم، آرد استان به سایر استان‌های دیگر صادر شود تا شاهد افزایش رونق تولید و اشتغال در استان باشیم. وی با تاکید بر تسریع در عملیات کلنگ زنی و ساخت و ساز میدان میوه و تره بار در شهر ایلام گفت: زمین متعلق به اداره کل راه و شهرسازی با توافق این اداره کل به شهرداری برای ایجاد میدان میوه و تره بار واگذار شود. رئیس ستاد تنظیم بازار استان با بیان اینکه خوشبختانه استان ایلام رتبه اول تورم را از دست داده است، گفت: هشت در صد از نرخ تورم استان نسبت به یک سال گذشته در ایلام کاهش یافته است و استان که بعد از چند سال متوالی در رتبه اول تورم بود طی یکسال گذشته به رده سوم کشور رسیده است..

.


بازنشر از : مهر

تورم

ایلام

استانداری ایلام