1402\01\12 21:52:57


۵۷ هزار گردشگر از زیبایی سدهای آذربایجان غربی بازدید کردند

ارومیه - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: در مدت اجرای طرح بازدید نوروزی ۵۷ هزار و ۶۰۰ گردشگر از زیبایی سدهای شهرچای ارومیه، آغ‌چای چایپاره و مهاباد بازدید کردند.

مجید رستگاری در این زمینه افزود: بازدید گردشگران از این سدها پس از سه سال وقفه از نوروز امسال در دستور کار قرار گرفت و استقبال خوبی هم شاهد بودیم.

وی اضافه کرد: از این تعداد ۴۵ هزار نفر از سد مهاباد، بیش از ۱۰ هزار و ۱۰۰ نفر از سد شهرچای ارومیه و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر هم از سد آغ چای چایپاره بازدید کردند. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی اظهار کرد: این بازدیدها به صورت گروهی و خانوادگی انجام شد و حضور در تاج سدها به شدت مورد توجه برخی افراد قرار گرفته بود. دریاچه‌های پشت سد از زیباترین مکان‌های آذربایجان غربی است و در اوایل بهار نیز به دلیل وجود آب زیاد در پشت این دریاچه‌ها زیباتر از دیگر ایام سال است.

سد شهرچای ارومیه در حدود ۱۰ کیلومتری ارومیه قرار دارد و در جاده زیبای ارومیه به سیلوانا واقع شده است. سد آغ چای هم در شهرستان چایپاره احداث شده و یکی از سدهای زیبای استان به شمار می‌رود. سد مهاباد نیز از جمله سدهایی است که در نزدیک ترین فاصله نسبت به شهر در کشور ساخته شده و زیبایی‌های خاص خود را دارد..

.


بازنشر از : مهر

آب منطقه ای آذربایجان غربی

مجید دستگاهی

نوروز 1402