1401\05\22 15:07:16


اندیشه خبرنگار قلم زدن برای آگاهی و رشد جامعه است

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، در پیامی فرا رسیدن روز خبرنگار را به همه خبرنگاران کشور به ویژه خبرنگاران حوزه سلامت تبریک گفت.

حمیدرضا خانکه در این پیام آورده است: ۱۷ مرداد روز خبرنگار، روایت تلاشی درهم آمیخته با از خودگذشتگی برای همنوع است، اندیشه و قلمی که افراد جامعه را به آگاهی، رشد و بالندگی دعوت می‌کند و مجاهدت در عرصه آگاهی را مقدس می‌گرداند.

خبرنگاران بسیاری که در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، برای تحقق این هدف شهید شدند، الگویی ساختند برای خبرنگاری که در آخرین دقایق فروپاشی مزارشریف به دست طالبان، دست از رسالت خود نکشید تا به وظیفه آگاهی رسانی به اقصی نقاط جهان، عمل کند. حفظ حرمت این قلم، روایت آزادی خواهی و حق طلبی است، تا جهانی را به روشنایی برساند و دنیا را از نشانه‌های فقر فرهنگی، گرسنگی، تبعیض، نابرابری، بی عدالتی، آسیب، بیماری و هر آنچه که انسان و انسانیت را نشانه گرفته است، پاک گرداند. خبرنگاران و اصحاب رسانه در کشورمان وظیفه‌ای سنگین‌تر نیز به عهده دارند، چرا که باید با قلم خود، از آرمان‌ها و ارزش‌های این سرزمین نیز دفاع کنند و در جبهه جنگ نرم، با شجاعت و قدرت ایستادگی کرده و با چشمی بینا و زبانی گویا، مسیر سبز حقیقت را هموار سازند.

با گرامی داشت یاد خبرنگاران و روایتگران شهید کشورمان، فرارسیدن این مناسبت را به همه خبرنگاران همکار در حوزه نظام سلامت و دیگر خبرنگاران که حرفه خود را با هدفی ارزشمند چون " اطلاع رسانی مسئولانه " پیوند زدند، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و برایشان آرزوی سلامتی و موفقیت در این راه را دارم.. .


بازنشر از : مهر

روز خبرنگار

حمیدرضا خانکه

دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی