1401\05\22 15:19:03


بازدید از مناطق محروم و سیل زده همراه با نذر فرهنگی

چهارمین کمپین بذر امید می‌کاریم به همت جمعی از فعالان اجتماعی در حوزه کودکان کار به مناسبت ماه محرم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با ایام شهادت سرور و سالار شهیدان، جمعی از فعالان اجتماعی در حوزه کودکان کار چند سالی است با آغاز ایام محرم فعالیت‌هایی را با جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام می‌دهند.

تولید و توزیع ماسک، نظافت معابر شهری و تهیه اقلام ضروری خانواده‌های محروم از جمله اقدامات این فعالان اجتماعی در سال‌های گذشته بود است که با شعار " بذر امید می‌کاریم" و با محوریت مدرسه کودکان کار ارفک برگزار شده است. معین کامرانی مدیر مدرسه کودکان کار ارفک در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: امسال چهارمین سال برگزاری کمپین بذر امید می‌کاریم است؛ این کمپین رسالتی که دارد تکریم دهه اول ماه محرم عزای سیدالشهداست که تلاش کردیم هر سال با یک رویکرد و یک پیوست فرهنگی اقدامات خود را انجام دهیم؛ بدین صورت که سال اول نذر کردیم باری را از دوش پاکبانان شهر خودمان برداریم؛ به واسطه اینکه تولید زباله در این ایام محرم با ظرف‌های یک بار مصرف بیشتر می‌شود و عزاداری ما بار مضاعفی را به روی دوش این عزیزان می‌گذارد به همین خاطر با داوطلبان و فعالان اجتماعی کاور پوشیدیم و لباس رفتگران را به تن می‌کردیم و به سطح شهر می‌رفتیم و هر شب یکی از میادین پر رفت و آمد شهر را نظافت می‌کردیم. کامرانی با اشاره به شیوع کرونا در دو سال گذشته گفت: در دو سال گذشته با تولید و توزیع ماسک و وسایل ضدعفونی کننده، مدارس و محلات دروازه غار را پوشش دادیم؛ امسال قرار گذاشتیم که هر شب هزار غذا طبخ شود؛ به نیت همه کسانی که به سید الشهدا علاقه دارند؛ همه اعضای داوطلب پای کار آمدند و حتی خانواده‌های خود را هم دعوت کردند تا همه با هم گوشه‌ای از این کار بزرگ را بگیرند تا بتوانیم هر روز این نذر را انجام دهیم.

این فعال اجتماعی افزود: شب سوم محرم تا روز عاشورا این طرح ادامه خواهد یافت؛ مدرسه کودکان کار ارفک در محله دروازه غار واقع است؛ اما بنا نداریم هیچ غذایی را در منطقه محروم دروازه غار توزیع کنیم؛ زیرا هیئت‌های زیادی در این منطقه فعال هستند؛ تلاش می‌کنیم غذاهای نذری را به مناطق محروم و آسیب دیده از معضلات اجتماعی برسانیم تا هم از وضع آنان باخبر شویم و هم نذری به نیت همه علاقمندان اباعبدالله به آنان بدهیم. کامرانی با اشاره به محل‌های هدف کمپین بذر امید می‌کاریم؛ گفت: شب اول کمپین به آسایشگاه شهریار رفتیم که آسایشگاه معلولین جسمی حرکتی و کودکان بد سرپرست بود. شب دوم به روستای جعفرآباد از توابع آفتاب پایین‌تر از بهشت زهرا رفتیم و شب سوم به روستای آتشان و روستای مزداران فیروزکوه سر زدیم که به علت سیل اخیر بسیار نیاز به کمک داشتند و نیازمند وعده غذایی بودند.

شب چهارم هم به کوره پزخانه و محله قاسم آباد سر زدیم. مدیر مدرسه کودکان کار ارفک خاطر نشان کرد: تلاش ما این است که نذر خود را به گونه‌ای ادا کنیم که همه سر سفره حضرت اباعبدالله باشند و ان‌شاالله حضرت امام حسین خودش به ما کمک کند و از ما دستگیری کند تا ما هم دستگیر خانواده‌های نیازمند و آسیب دیده باشیم.. .


بازنشر از : مهر

کوره پزخانه

کودکان کار

غذای نذری

محرم 1401