1401\05\22 15:14:04


تسهیل ورود گردشگران عراقی به کشور بررسی شد

اقدام جهت تسهیل ورود گردشگران عراقی به ایران در میز تخصصی گردشگری ایران و عراق معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بررسی و مصوبات اجرایی مربوطه در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی میز تخصصی گردشگری ایران و عراق با هدف بررسی مسائل و رفع موانع و محدودیت‌های موجود در راستای توسعه مناسبات گردشگری و افزایش گردشگران ورودی عراق به جمهوری اسلامی ایران امروز با مدیریت دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی در محل معاونت گردشگری وزارت برگزار شد.

در این نشست که با مشارکت نهادهای فرابخشی و تأثیرگذار در روابط دو کشور از جمله وزارت امورخارجه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل، سازمان بنادر و دریانوردی و نیز نمایندگان معاونت گردشگری و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار شد، موانع و مشکلات در بحث ورود گردشگران عراقی به کشورمان احصا و مورد بررسی قرار گرفت. موضوعاتی از جمله تسهیل حمل‌ونقل گردشگران عراقی با ایجاد خطوط مسافرتی زمینی منظم و نیز شکل‌گیری خطوط حمل‌ونقل دریایی از جمله موارد مطرح شده در این نشست بوده است. نمایندگان و مدعوین نشست فوق مسائل و مشکلات مربوطه را مطرح کردند و مقرر شد این نشست با سایر نهادها و بخش‌های مرتبط با حمل‌ونقل و ترانزیت گردشگران عراقی به کشور در آینده‌ای نزدیک مجدد برگزار شود.

عراق یکی از کشورهای مهم هدف جمهوری اسلامی ایران جهت برقراری روابط و توسعه گردشگری به شمار می‌آید و با توجه به اینکه گردشگران ورودی از این کشور با علایق متنوع سلامت، زیارت و تفریح به ایران سفر می‌کنند از این رو مخاطبین مهمی در اقتصاد حوزه گردشگری به شمار می‌آیند.. .


بازنشر از : مهر

گردشگران خارجی

عراق

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی