1401\05\22 15:14:03


تشکیل کمیته ویژه نظارت بر مرمت گنبد مسجد امام اصفهان

قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور کمیته ویژه‌ای برای نظارت بر مرمت گنبد مسجد امام اصفهان تشکیل داد.

به‌گزارش خبرگزاری مهر، علی دارابی در احکامی جداگانه، اسکندر مختاری، سید مرتضی فرشته‌نژاد، مهرداد حجازی و علیرضا ایزدی را به‌عنوان اعضای شورای عالی نظارت حفظ و مرمت میراث‌فرهنگی منصوب کرد.

وظیفه اصلی اعضای این شورا، بررسی وضعیت مرمت گنبد مسجد جامع عباسی (مسجد امام) و رسیدگی به قصور احتمالی در مرمت صورت گرفته است. در متن حکم قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی خطاب به اعضای این شورا آمده است: «نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی و اهمیت حفاظت از آثار جهانی و ملی کم‌نظیر در اصفهان، به موجب این ابلاغ به‌عنوان "عضو شورای عالی نظارت حفظ و مرمت میراث‌فرهنگی" آن استان منصوب می‌شوید. بنا بر دستور وزیر محترم جناب مهندس ضرغامی اولویت کاری شما بررسی وضعیت مرمت گنبد مسجد جامع عباسی (مسجد امام) و رسیدگی به قصور احتمالی در مرمت صورت گرفته است.

آثار میراثی درخشان اصفهان باید از نظام‌نامه‌ای جامع در حفظ، احیا و مرمت برخوردار باشد. امید است با بهره‌گیری از دانش و تجربیات ارزشمند همه اساتید و پیشکسوتان در پیشبرد اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی و نیل به سیاست‌های وزارت متبوع موفق باشید. جناب ایزدی ریاست شورا را بر عهده دارند و گزارش پیشرفت کارها را مرتب به اینجانب ارائه خواهند کرد.».

.


بازنشر از : مهر

میراث فرهنگی

علی دارابی

مسجد امام خمینی اصفهان