1401\05\22 15:18:05


ثبت پرونده بیش از ۲۷۰۰ مددجو در سامانه سخا

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به این که سامانه سخا کمک بسزایی به ساماندهی مددجویان کرده است، از ثبت پرونده بیش از ۲۷۰۰ نفر در دو هفته اخیر در این سامانه خبر داد.

وحید سلیمی با بیان این که سامانه ارائه خدمات اجتماعی به مددجویان مراجعه کننده به جمعیت هلال احمر که از آن تحت عنوان سخا یاد می‌شود در تمامی شعبه‌های جمعیت هلال‌احمر راه اندازی شده است، گفت: از تاریخ هشتم لغایت ۲۲ مردادماه سال جاری، ۲۷۵۱ پرونده به ارزش حدود ۴۲ میلیارد ریال در سامانه سخا سراسر کشور ثبت شده است.

وی افزود: پیش از این مددکاران جمعیت هلال احمر در سطوح ستادی و استانی آماده خدمت رسانی به مددجویان بودند. سامانه هوشمند سخا امکان گزارش گیری و ثبت آرشیوی درخواست‌های بهره وران را به سهولت برای مددکاران ستادی، استانی و شعب فراهم کرده است. این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: هلال احمر در تلاش است تا با تسهیل فرآیندها این شرایط را فراهم کند که خیرین و شهروندان با کدهای دستوری اپلیکیشن‌ها نیز بتوانند کمک‌های خود را از این طریق اهدا کنند تا کمک‌ها سریع‌تر به دست مددجویان و نیازمندان برسد.

سلیمی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص اجرای طرح نذر آب ۵ در جمعیت هلال احمر گفت: جلسه با سازمان‌های همکار از جمله جوانان، امداد، آموزش، درمان، امور بین الملل و روابط عمومی در خصوص هم افزایی جهت اجرای برنامه نذر آب ۵ برگزار شده است. همچنین تهیه و تنظیم جداول اسامی شهرستان‌ها و روستاهای منتخب کلیه استان‌ها در برنامه نذر آب ۵ به پایان رسید و بواسطه اقدامات خوبی که انجام شده است، در سال جاری برنامه نذرآب به بهترین شکل ممکن در استان‌های کم‌تر برخوردار برگزار می‌شود.. .


بازنشر از : مهر

هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

سامانه سخا

مددجویان