1402\01\08 10:30:50


ثبت ۶۰۰ هزار بازدید از موزه‌های سعدآباد در هفته نخست نوروز

در هفته نخست نوروز امسال، نزدیک به ۶۰۰ هزار بازدید از موزه‌های مجموعه سعدآباد انجام گرفت که نسبت به سال گذشته، ۳۰ درصد افزایش داشته است.

بر اساس اعلام مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، ۶۰۰ هزار بازدید در هفته اول فروردین‌ماه ۱۴۰۲ از کاخ‌موزه‌ها و موزه‌های مجموعه سعدآباد صورت گرفت که این رقم، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد.

کاخ‌موزه ملت با ثبت ۸۱ هزار و ۸۱ بازدید، موزه اتومبیل‌های سلطنتی با ثبت ۶۴ هزار و ۴۳۶ بازدید و موزه پوشاک سلطنتی با ثبت ۵۰ هزار و ۵۳۶ بازدید، به ترتیب پربازدیدترین موزه‌های مجموعه سعدآباد بوده‌اند. مجموعه سعدآباد در استقبال از بهار ۱۴۰۲ و در راستای پاسداشت آئین‌های کهن ایرانی با شعار «سعدآباد؛ باغ‌موزه اندیشه»، برنامه‌های فرهنگی و تفریحی متنوعی را برای بازدیدکنندگان و گردشگران نوروزی تدارک دیده است. آغاز فعالیت مجموعه سعدآباد در طرح نوروزی (اول تا ۱۲ فروردین) از ساعت ۱۰ است و فروش بلیت و ورود به مجموعه تا ساعت ۱۹ انجام می‌شود.

البته موزه‌های اتومبیل، آب، برادران امیدوار و سبز از این قاعده مستثنی هستند و بازدید از آن‌ها فقط تا ساعت ۱۹ (بلیت‌فروشی تا ساعت ۱۷) امکان‌پذیر است. همچنین به اطلاع می‌رساند اپلیکیشن «نشان» برای مسیریابی در مجموعه سعدآباد اختصاصی‌سازی شده است. مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد روز ۱۳ فروردین تعطیل است..

.


بازنشر از : مهر

سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

کاخ سعد آباد

موزه