1401\05\22 14:34:54


دلایل عدم صدور کارنامه برای برخی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱. از تقلب تا همخوانی پاسخنامه با کلید تقلبی

رئیس شورای حفاظت آزمون سراسری توضیحاتی درباره عدم صدور کارنامه برای تعدادی از داوطلبان آزمون سراسری ۱۴۰۱ ارائه داد.

دکتر محمدحسین حاجیلو در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به عدم صدور کارنامه برای تعدادی از داوطلبان گفت: با توجه به تکلیف قانونی، در بررسی فنی به عمل آمده مشخص شد نتایج کسب شده توسط برخی از داوطلبان آزمون سراسری با سوابق تحصیلی و نتایج آزمون‌های سراسری سال‌های گذشته تفاوت فاحش دارد و علاوه بر این در اغلب موارد پاسخنامه آنها با کلید تقلبی همخوانی زیادی داشته است.

قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور افزود: بررسی‌های فنی پرونده این افراد در حال تکمیل است و بر اساس مفاد قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری و از جمله ماده ۱۱ این قانون تا اواخر مردادماه متن تفهیم اتهام هریک از افراد مذکور توسط دبیرخانه هیات بدوی ارسال می‌شود. رئیس شورای حفاظت آزمون سراسری با اشاره به ضرورت حفظ حقوق داوطلبان آزمون سراسری، خاطرنشان کرد: پس از دریافت دفاعیات این داوطلبان توسط دبیرخانه هیات بدوی رسیدگی به تخلفات آزمون‌های سراسری، نسبت به طرح پرونده در هیئت بدوی اقدام و آرای مربوطه با طی مراحل قانونی صادر خواهد شد. حاجیلو یادآور شد: طبعا آرای صادره با توجه ادله ارائه شده و دفاع داوطلب و تشخیص اعضای هیات، می‌تواند از محرومیت های آزمون تا آزمون مجدد و یا حتی تبرئه فرد و امکان انتخاب رشته را در برگیرد.

در چند روز اخیر پس از انتشار کارنامه نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ برخی از داوطلبان با تجمع در سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به عدم صدور کارنامه برای آنها اعتراض کردند.. .


بازنشر از : مهر

محمدحسین حاجیلو

سازمان سنجش

کنکور 1401

متخلف