1401\05\22 15:17:06


دوره های آموزش هوش مصنوعی برگزار می‌شود

دبیر قرارگاه حکمرانی آموزش و پرورش در تربیت فناورانه گفت: اولین بخش دوره های آموزش هوش مصنوعی، دوره توانمندسازی ۶۰ ساعته پروژه محور تربیت مربی کشوری سواد فناورانه و برنامه نویسی است.

قرارگاه حکمرانی آموزش و پرورش در تربیت فناورانه در راستای توانمند سازی معلمان دوره‌های هوش مصنوعی برگزار می‌کند.

کوروش حمیدزاده دبیر قرارگاه حکمرانی آموزش و پرورش در تربیت فناورانه اظهار کرد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه توسعه اقتصاد دانش بنیان و ارتقای سطح علمی و فناورانه ایران اسلامی در حوزه هوش مصنوعی، در سال جاری، اولین دوره تربیت مدرس معلمان دوره اول متوسطه، شامل ۲۲۴ نفر در مجموع و از هر استان ۷ نماینده، از ۱۸ مردادماه برگزار می‌شود. همچنین توانمندسازی ۵۷۶ نفر دانش آموز منتخب مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی (عضو شبکه یادگیری) از ۲۵ شهریور ماه برگزار و زمینه ساز آموزش جامع و دسترسی عادلانه برای همه دانش آموزان و معلمان عزیز به منابع آموزشی با کیفیت در زمینه برنامه نویسی و مهارت‌های مرتبط با آن خواهد بود. وی ادامه داد: اولین بخش این آموزش‌ها، دوره توانمندسازی ۶۰ ساعته پروژه محور تربیت مربی کشوری سواد فناورانه و برنامه نویسی است که با حمایت سازمان فناوری اطلاعات ایران، از سوی دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش و همکاری خانه ریاضیات اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود.

دبیر قرارگاه حکمرانی آموزش و پرورش در تربیت فناورانه گفت: امیدواریم با ممارست و برنامه ریزی دقیق بتوانیم، شرایطی را برای همه دانش آموزان و معلمان فراهم کنیم تا بتوانند پروژه‌های نرم افزاری ملی و بین المللی را با کیفیت مطلوب تولید کرده و علاوه بر صرفه اقتصادی، از مواهب آن در زمینه خودشکوفایی و توسعه توانایی حل مسئله، خلاقیت و مدیریت زندگی فردی بهرمند شوند. حمیدزاده در پایان گفت: این دوره به صورت ترکیبی از موک، کلاس‌های آنلاین و کارگاه‌های حضوری و با محوریت دانش و مهارت‌های پایه ورود به بازار برنامه نویسی برگزار می‌شود.. .


بازنشر از : مهر

هوش مصنوعی

معلمان

آموزش و پرورش

سند تحول بنیادین آموزش و پر