1401\05\22 15:14:01


فروش بلیت پروازهای اربعین در آژانس‌ها و اپلیکیشن‌ها ممنوع شد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از ممنوع بودن فروش بلیت پروازهای اربعین توسط دفاتر خدمات مسافرت هوایی و سایر اپلیکشن ها خبر داد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: عملیات پروازی اربعین حسینی از ۲۰ شهریور ماه آغاز و در ۳۱ شهریور ماه پایان خواهد یافت.

میراکبر رضوی به تشکیل اولین جلسه‌ی ستاد پروازهای اربعین ۱۴۰۱ با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و مدیران صنعت حمل و نقل هوایی اشاره کرد و گفت: در این جلسه برنامه‌ریزی به موقع به منظور انجام پروازهای ایمن و راحت در ایام اربعین توسط شرکت‌های هواپیمایی مورد تاکید قرار گرفت. وی با بیان اینکه پروازهای اربعین امسال از ۲۲ فرودگاه داخلی به مقاصد نجف و بغداد انجام خواهد شد، افزود: همچنین پروازهای عتبات از فرودگاه امام (ره) از ترمینال سلام انجام خواهد شد. رضوی بالا بودن درجه حرارت، گرد و غبار و قرار داشتن در پیک پایانی سفرهای تابستانی را از جمله محدودیت‌های انجام پروازهای اربعین امسال برشمرد و گفت: از شرکت‌های هواپیمایی خواسته شده است با توجه به محدودیت‌های موجود برنامه‌ریزی برای پروازهای اربعین از هم اکنون صورت گیرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری بر ممنوع بودن پروازهای چارتری در ایام اربعین حسینی تاکید کرد و گفت: همچنین مقرر شده است بر اساس دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا اقدامات بهداشتی لازم در مسیرهای رفت و برگشت انجام شود. وی با تاکید بر ایجاد تعادل و توازن در بین پروازهای برنامه‌ای داخلی و پروازهای اربعین توسط شرکت‌های هواپیمایی افزود: بر اساس برنامه‌های ابلاغی، شرکت‌ها موظفند برنامه شهریور ماه امسال را بر اساس محدودیت‌ها و ظرفیت‌های موجود تنظیم کنند. رضوی همچنین تصریح کرد: در این جلسه بر ایجاد هواپیمای پشتیبان، پاسخگویی به موقع به مسافران و معرفی یک نفر نماینده تام‌الاختیار در فرودگاه‌های نجف و بغداد تاکید شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین از ممنوع بودن فروش بلیت پروازهای اربعین توسط دفاتر خدمات مسافرت هوایی و سایر اپلیکشن ها خبر داد و گفت: فروش بلیت پروازهای اربعین صرفاً از طریق سایت شرکت‌های هواپیمایی مجاز خواهد بود.. .


بازنشر از : مهر

دفاتر خدمات مسافرتی

انجمن شرکت های هواپیمایی

پروازهای اربعین