1401\05\22 15:17:04


مدارس کانکسی بم حذف می‌شود

بم- وزیر آموزش و پرورش گفت: با ساخت مدارس ایمن کلاس های کانکسی در شهرستان بم حذف می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، یوسف نوری ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود ۹ مدرسه کانکسی در شهر بم اظهار کرد: طبق تعهد اداره کل نوسازی مدارس، در اسرع وقت این مدارس کانکسی به مدارس ایمن تبدیل می‌شوند.

نوری وعده داد که مدارس ایمن در شهرستان بم احداث و جایگزین مدارس کانکسی می‌شوند. وی از تأمین اعتبار برای ساخت این مدارس خبر داد و افزود: این اعتبار از سوی وزارت آموزش و پرورش، ستاد اجرایی فرمان امام و خیران تأمین می‌شود. نوری از ابلاغ اعتبار ساخت یک مدرسه ایمن در بم از هفته آینده خبر داد و گفت: دانش آموزان دو مدرسه کانکسی شهر بم، در مدرسه گفته شده مستقر خواهند شد.

وی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در استان کرمان اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش موظف به رفع این کمبود است. وضعیت فضای آموزشی توسط آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان مورد بررسی قرار خواهد گرفت و سپس در اعتبارات سالانه در نظر گرفته می‌شود. وزیر آموزش و پرورش در خصوص پروژه نیمه تمام مجتمع فرهنگی آموزشی بم با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی اعلام کرد: برای اتمام این پروژه به ۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز است اما در حال حاضر به دلیل پیچیدگی کار اعتباری برابر ۴ میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته می‌شود.

اتمام پروژه‌های نیمه تمام در دستور کار قرار دارد. نوری در ادامه ضمن دیدار با خانواده شهیدان دانش آموز بسیجی جهان آبادیان از پژوهش‌سرای بم بازدید کرد.. .


بازنشر از : مهر

سی و یکمین سفر استانی دولت

یوسف نوری

وزارت آموزش و پرورش

کا