1402\10\14 23:55:07


مدیریت بحران استان تهران به حالت آماده باش درآمد

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار وزش باد شدید توسط هواشناسی خبر داد و گفت: با ابلاغ اخطاریه به واحد‌های هشدار سریع، مدیریت بحران در حالت آماده باش قرار گرفته است.

حامد یزدی مهر بعد از ظهر پنج شنبه ضمن محکوم کردن اقدام جنایت کارانه حادثه تروریستی کرمان، شهادت هموطنان عزیز را تسلیت گفت و اظهار کرد: با آرزوی بهبودی مجروحان حادثه، از خداوند منان می‌خواهیم شهدای گرانقدر این حادثه را با شهدای کربلا، محشور کند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در ادامه از صدور هشدار ناپایداری جوی و وزش باد شدید توسط سازمان هواشناسی خبر داد و بیان کرد: با ابلاغ این اخطاریه به واحد‌های هشدار سریع، مدیریت بحران استان تهران در حالت آماده باش کامل قرار گرفته است.

یزدی مهر در ادامه با بیان اینکه طبق پیش بینی سازمان هواشناسی بروز ناپایداری از عصر فردا جمعه ۱۵ دی ماه آغاز و تا صبح یکشنبه ۱۷ دی ماه ادامه خواهد داشت، گفت: با توجه به منطقه اثر مخاطره که برای کل استان و مناطق غربی و جنوبی پیش بینی شده به ساکنان نواحی مذکور توصیه می‌شود نسبت به استحکام سازه‌های موقت و تابلو‌های تبلیغاتی اطمینان حاصل کنند.

وی بر لزوم عدم تردد و پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال تاکید کرد و افزود: شهروندان به هیچ عنوان در نواحی مرتفع مانند داربست‌ها، بالابر‌ها و ساختمان‌های بلند مستقر نشوند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به احتمال وقوع رگبار پراکنده، مه و کاهش دید و لغزندگی در جاده‌های کوهستانی طی مدت یاد شده نیز هشدار داد و عنوان کرد: طبق اعلام سازمان هواشناسی احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها نیز وجود دارد، لذا از مردم می‌خواهیم از رودخانه‌ها فاصله بگیرند.

یزدی مهر در خصوص آماده باش عوامل ستادی، اجرایی و ماشین آلات راهداری به ویژه در مسیر‌های کوهستانی و گردنه‌ها تاکید کرد و افزود: تاکید مؤکد مدیریت بحران همچنان توجه به پاکسازی و لایروبی مسیل‌ها و دهانه پل‌ها است که از بروز حوادث احتمالی پیشگیری کند.

.

.


بازنشر از : منبع: مهر