1401\05\22 15:17:07


پیگیری اقدامات ظالمانه رژیم صهیونیستی در مجامع جهانی. راه‌اندازی پویش «به کدامین گناه کشته شدند»

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به کشتار ده‌ها کودک فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی گفت: پویشی به نام «به کدامین گناه کشته شدند» راه‌اندازی شد و به مجامع جهانی هم این موضوع را منعکس خواهیم کرد.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص اقدام رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن ده‌ها کودک خردسال در غزه گفت: وزارت آموزش و پرورش ضمن محکومیت این اقدامات از سوی رژیم صهیونیستی؛ معتقد است این حرکات ظالمانه در کشتار کودکان غزه تلاش‌های مذبوحانه‌ای است که این رژیم در اواخر عمر خود در حال انجام دادن است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: ما اقدام رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن تعداد زیادی کودک بیگناه را محکوم می‌کنیم و به همین دلیل هم پویشی با نام به کدامین گناه کشته شدند راه اندازی شد و ان‌شالله به مجامع جهانی هم این موضوع را منعکس می‌کنیم. گفتنی است تهاجم اخیر رژیم صهوینیستی به نوار غزه از روز جمعه چهاردهم مردادماه آغاز شد و تا ساعت ۱۱:۳۰ شامگاه یکشنبه شانزدهم مردادماه که این رژیم و جنبش جهاد اسلامی فلسطین آتش‌بس اعلام کردند، دست کم ۴۳ فلسطینی از جمله چند کودک به شهادت رسیدند. رژیم اشغالگر قدس در هر تجاوز به نوار غزه، کشتار کودکان را در زمره اولین اهداف خود قرار می‌دهد به طوری که در جنگ ماه مه ۲۰۲۱ از بین ۲۳۲ شهید فلسطینی، ۶۵ نفر از آنها کودک بودند.

همچنین وزارت اطلاع رسانی فلسطین در گزارشی اعلام کرد رژیم صهیونیستی سالانه بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ کودک فلسطینی را بازداشت کرده است.. .


بازنشر از : مهر

یوسف نوری

وزیر آموزش و پرورش

رژیم صهیونیستی

کشتار کودکان غز