1402\01\08 08:02:14


آمار خودروهای ورودی گلستان به ۵۶۰ هزار مورد رسید

گرگان- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان از افزایش ۱۱ درصدی خودروهای ورودی به استان در نوروز امسال خبرداد و گفت: تا هفتم فروردین ۵۶۰ هزار و ۹۲۲ خودرو به گلستان وارد شده است.

عادل مصدقی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: از ابتدای طرح نوروزی تا هفتم فروردین، هشت میلیون و ۱۶۴ هزار و ۱۳۹ تردد در محورهای گلستان ثبت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان با بیان اینکه میزان خودروهای ورودی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد افزایش داشته است، افزود: طی این مدت ۵۶۰ هزار و ۹۲۲ خودرو به استان وارد شده و ۵۳۸ هزار و ۸۴۲ خودرو هم از استان خارج شده است. وی نرخ جریان تردد را طی این مدت ۵۵۲ دستگاه خودرو اعلام کرد و گفت: این عدد در سال گذشته ۵۰۱ فقره بوده است. مصدقی با بیان اینکه پنج درصد خودروهای عبوری وسایل نقلیه سنگین بوده‌اند، گفت: ساعت اوج ترافیک بین ۱۸ الی ۱۹ بوده و میانگین سرعت هم ۷۶ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان ادامه داد: پرترددترین مسیر هم محور علی آبادکتول به گرگان با ۵۲۵ هزار و ۶۷۹ تردد بوده است. وی اضافه کرد: در روز گذشته (هفتم فروردین) ۶۶۳ هزار و ۷۳۵ تردد در محورهای استان ثبت شده است. مصدقی افزود: از چهار محور خروجی و ورودی استان، بیشترین آمار ورود خودرو در هفتم فروردین به گلوگاه- کردکوی با ۲۲ هزار و ۷۷۵ فقره ورود اختصاص دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان عنوان کرد: از ابتدای طرح نوروزی(۲۴ اسفندماه) تا هفتم فروردین ۱۳ تصادف فوتی، ۱۱۲ تصادف جرحی و ۲۱۲ تصادف خسارتی در جاده های گلستان به وقوع پیوسته که در این تصادفات ۱۶ نفر فوت کرده و ۱۶۳ نفر مجروح شدند.. .


بازنشر از : مهر

تردد وسایل نقلیه

گرگان

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای