1402\01\08 08:00:07


اجرای طرح «اطعام مهدوی-افطاری ساده» در استان فارس

شیراز- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس گفت: طرح «اطعام مهدوی-افطاری ساده» با هدف کمک به خانواده‌های ایتام و نیازمندان در استان همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

مرتضی موصلی با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان و ضرورت توجه و دستگیری از ایتام و نیازمندان در این ماه مبارک، گفت: طرح ملی اطعام مهدوی چند سالی است در کشور با هدف تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و غذای گرم بین جامعه هدف برگزار می‌شود.

موصلی خاطرنشان کرد: از ابتدای ماه رمضان ۵۲ آشپزخانه در استان جهت طبخ غذای گرم راه اندازی شدند که در همین چند روز ابتدایی ماه مبارک رمضان ۱۹ هزار و ۸۰۰ پرس غذای گرم را با ارزش ۱۴ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال طبخ و توسط مراکز نیکوکاری بین نیازمندان توزیع شده است. او ادامه داد: در مدت مذکور تعداد شش هزار و ۲۰۰ بسته غذایی به ارزش ۳۶ میلیارد و ۴۸۲ میلیون ریال با کمک خیرین استان تهیه شد که به دست نیازمندان رسیده است. مدیر کل امداد فارس افزود: طرح افطاری ساده نیز در قالب تهیه اقلام غذایی جهت افطار خانواده‌های نیازمند در استان همزمان با سراسر کشور اجرا می‌شود که در این طرح نیز از ابتدای ماه رمضان تاکنون، تعداد ۱۷ هزار و ۴۲۰ مورد به ارزش سه میلیارد و ۳۰۴ میلیون ریال تهیه و توزیع شد.

موصلی در پایان یادآور شد: در سال گذشته مردم نیکوکار استان مجموعاً میزان ۴۷۵ میلیارد و ۱۴۶ میلیون ریال کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را در طی ماه مبارک رمضان سال ۱۴۰۱ و در قالب طرح اطعام مهدوی به ادارات کمیته امداد، مراکز نیکوکاری و کمک مستقیم خیرین سطح استان جهت بهره‌مندی نیازمندان اهدا کردند.. .


بازنشر از : مهر

ماه مبارك رمضان

مرتضی موصلی

کمیته امداد فارس

افطاری ساده