1401\05\22 16:55:05


اجرای پروژه انتقال آب به شهرک مهرگان عملیاتی می‌شود

قزوین- مدیر آب و فاضلاب استان قزوین با بیان اینکه به زودی ۲۸۰ هکتار به شهرک مهرگان اضافه شده و جمعیت آن به ۳۰ هزار نفر خواهد رسید گفت: گام دوم پروژه انتقال آب، به شهر مهرگان اختصاص دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، داراب بیراندوندی شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید اصحاب رسانه از پروژه انتقال آب سد طالقان به قزوین اظهار کرد: تا پیش از این آب آبیک استاندارد بود ولی به لحاظ گوارایی و سختی آب با مشکل روبرو بود.

مدیر آب و فاضلاب استان قزوین بیان کرد: ظرفیت تصفیه خانه آبیک ۲۰۰ لیتر بر ثانیه است که امکان افزایش آن نیز وجود دارد تا ما بتوانیم روستاهای اطراف را نیز تحت پوشش خود قرار دهیم. وی افزود: شب تاسوعا آب گوارا وارد شبکه آب رسانی شد که طی آزمایش‌های انجام شده سختی این آب زیر ۵۰۰ بوده و در درجه عالی قرار دارد. این مسئول با بیان اینکه برای تحمل سختی باید قدردان مردم آبیک و پیمانکاران باشیم ابراز کرد: گام دوم پروژه آب شهر مهرگان است چراکه ۲۸۰ هکتار به شهرک مهرگان اضافه خواهد شد و جمعیت آن به ۳۰ هزار نفر خواهد رسید که بااین شرایط نیاز مردم به آب بیش از پیش احساس می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال کم‌آبی استان قزوین پرآب شد عنوان کرد: پروژه آب عظیمیه نیازمند ۱۰۰۰ میلیارد اعتبار است که طبق مصوبه با فروش زمین باید تأمین هزینه شود که اگر این مصوبات پیگیری شود طی دوسال این پروژه نیز انجام می‌شود. بیراندوند در پایان گفت: با توجه به اینکه پروژه انتقال آب به مهرگان با حدود ۷۰۰ میلیارد تومان انجام می‌شود بهتر است از ظرفیت سرمایه‌گذاران و مساعدت مسئولین برای آب رسانی مهرگان نیز استفاده شود.. .


بازنشر از : مهر

شهر محمدیه

مهرگان

قزوین