1402\02\04 02:30:24


استقلال اشتباه کرد!. انگیزه سرخ ها وحشتناک بالا رفته است!

کاپیتان سابق پرسپولیس که از برد تیم محبوبش در دربی حسابی کیفور بود در رابطه با این بازی با اعتمادآنلاین گفت‌وگویی انجام داد.

تیم فوتبال پرسپولیس با برتری در مقابل استقلال با یک بازی بیشتر نسبت به سپاهان به صدر جدول رفت‌ .

شاگردان یحیی گل محمدی با انجام یک بازی منطقی و حساب شده توانستند رقیب سنتی را به زیر بکشند و حالا چشم انتظار لغزش سپاهان هستند.

اگرچه پیروزی در دربی برای بعضی از هواداران پرسپولیس از بردن جام قهرمانی هم شیرین تر است با این حال ، هنوز کار این تیم تمام نشده و با توجه به شرایط جدول و رقابت نزدیک سه تیم بالای جدول هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. چه بسا همین استقلال در پایان بازی های لیگ بالاتر از پرسپولیس  قرار بگیرد. اما نکته ای نباید آن را نادیده گرفت مسائل روحی روانی است که قرمزپوشان را در اوج قرار داده و آبی پوشان را به شرایط بدی فرو خواهد برد .

برای بررسی بیشتر  بازی و نکات فنی دربی ۱۰۰ سراغ علیرضا نورمحمدی ، کاپیتان سابق پرسپولیس رفتیم. نورمحمدی که از برد تیمش حسابی سرحال بود درخصوص بازی به خبرنگار «اعتمادآنلاین» گفت: «پرسپولیس خیلی خوب بازی کرد و  به استقلال که مهره های هجومی ارزشمندی دارد هیچ موقعیت گلی نداد و حفظ نتیجه یک گل نشان از عملکرد فوق العاده خط دفاعی این تیم دارد. به نظر من هرچهار بازیکن خط دفاعی پرسپولیس روز فوق العاده ای را پشت سر گذاشتند همچنین نباید فراموش کرد که نعمتی هم خیلی خوب کار کرد.»

کاپیتان با اخلاق سابق سرخ ها درباره فشار آوردن استقلال در دقایق آخر بازی گفت: «بله اما با حضور گلر بزرگی مثل علیرضا بیرانوند پرسپولیس توانست این بازی را به نفع خودش  دربیاورد.

این تیم خیلی با برنامه کار کرد. یحیی با چند تغییر در خط هافبک و دفاع وضعیت دفاعی پرسپولیس را بهتر کرد و دنبال بازی ریسکی نبود. باید در نظر داشته باشید که شرایط جدول طوری است که از دست دادن یک امتیاز می تواند سرنوشت قهرمانی را تغییر دهد.»

نورمحمدی با اشاره به دیگر تعویض های پرسپولیس در نیمه دوم ادامه داد: «فرستادن عیسی به زمین و گل برتری او نشان می دهد که یحیی چند پلن داشت و تعویض های یحیی به‌موقع بود و عیسی هم از تک موقعیت که برایش ایجاد شد نهایت استفاده را کرد و خیلی با اعتماد به نفس بالا سرتوپ زد و توپ را گل کرد.

در خصوص ورود عمری به زمین هم به نظرم هنوز آن شرایط صد در صدی را پیدا نکرده است.»

258.V

نورمحمدی در خصوص مهار مهدی قایدی توسط مدافعان پرسپولیس گفت: «قایدی در اول بازی یکی ، دو صحنه  آمد اما بعدش به او اجازه ندادند حتی به ۱۸ قدم پرسپولیس نزدیک شود. چون این بازیکن سرعتی است و توانایی گرفتن پنالتی را دارد به نظرم پرسپولیس با برنامه کار کرد و استقلال مرتکب اشتباه شد که رو به بازی هوایی آورد چون مدافعان پرسپولیس راحت توپهای ارسالی را قطع می کنند و این موضوع به نفع این تیم شد.»

در ادامه از او پرسیدیم نتیجه بازی عادلانه بود: «بازی بود که میشد حدس یا مساوی می شود یا کم گل. چون دوتیم بدون ریسک بازی می کردند و دیدید که موقعیت گل زیادی ایجاد نشد و باید از تک موقعیتها استفاده می کردند که پرسپولیس توانست.»

نورمحمدی درباره اینکه این برد می تواند به پرسپولیس کمک کند تا قهرمان شود یا خیر به «اعتمادآنلاین» گفت: «خیلی کمک می کند.

از نظر روحی برد در دربی که به صدر برسد وحشتناک به تیم کمک می کند وحالا پرسپولیس می رود که بقیه بازی هایش را هم ببرد.»

. .


بازنشر از : منبع: اعتمادآنل