1402\01\09 18:43:24


افزایش ۵۰ درصدی مصدومان سوانح رانندگی در آذربایجان شرقی

تبریز- رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: نسبت به مدت مشابه تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۱ تعداد مصدومان سوانح رانندگی استان ۵۰ نفر افزایش یافته است.

سرهنگ رضا کریمی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با آغاز طرح نوروزی تا به امروز تعداد تصادفات منجر به فوتی در جاده‌های استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از ۱۵ فقره به ۱۰ کاهش یافته است.

وی ادامه داد: تعداد تلفات حوادث رانندگی منجر به فوت در محورهای ارتباطی استان در روزهای سپری شده از تعطیلات نوروز امسال ۶ نفر است در حالیکه که در مدت مشابه سال قبل ۱۱ نفر جان باختند. رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: مجموع تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است. سرهنگ کریمی نژاد با اشاره به اینکه در حدود ۵۰ درصد حوادث رانندگی استان در محورهای شهرستان اهر اتفاق افتاده است، گفت: بیشترین علت وقوع تصادفات عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه و خستگی و خواب‌آلودگی است.

وی با توجه به آغاز بازگشت مسافران نوروزی از هموطنان خواست زمان بازگشت از سفر را مدیریت کنند و استراحت لازم را در طول مسیر در برنامه سفر خود داشته باشند. رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی اظهار امیدواری کرد در تعطیلات نوروزی رانندگان با رعایت کامل قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی سفری ایمن و بی خطر را برای خود و دیگر هموطنان مهیا کنند.. .


بازنشر از : مهر

تبریز

پلیس راهور

پلیس راه