1402\02\04 07:45:12


امداد هوایی به ۲ کوهنورد مصدوم در ارتفاعات فشم

شمیرانات- مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران از نجات دو کوهنورد مصدوم در ارتفاعات فشم خبر داد و گفت: کوهنوردان از صعود انفرادی به ارتفاعاتی که به مسیر آن آشنا نیستند خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، شاهین فتحی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران از نجات دو کوهنورد مصدوم در ارتفاعات فشم خبر داد و اظهار داشت: طی روز گذشته گزارشی مبنی بر سقوط یک نفر در منطقه دره «ورزا» در ارتفاعات فشم به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر استان تهران اعلام و با اعزام تیم امداد و نجات مشاهده شد فردی از ناحیه پا دچار آسیب‌دیدگی (تروما) شدید شده است.

فتحی بابیان اینکه طی روز گذشته و با فاصله ۳ ساعت حادثه دوم نیز به هلال احمر مبنی بر سقوط یک آقای ۲۶ ساله در منطقه آبشار «گلوکان» فشم اعلام شد گفت: در این حادثه نیز امدادگران حاضر و با مصدوم بیهوش که آسیب دیدگی‌های شدیدی نیز در بدن وی به وجود آمده بود مواجه شدند. مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران بیان داشت: با توجه به تشخیص تیم اعزامی‌که به صورت زمینی در دو منطقه حادثه حضور داشتند و نیز وخامت حال مصدومان و صعب العبور بودن منطقه، درخواست بالگرد به سازمان امداد و نجات اعلام شد که پس از تأیید، تیم امداد هوایی با همراهی تیم واکنش سریع هلال احمر استان تهران به محل دو حادثه اعزام و مصدومین جهت طی مراحل درمانی پیشرفته، در ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه تحویل بیمارستان میلاد تهران شدند. وی عنوان داشت: از همه کوهنوردان می‌خواهیم ضمن خودداری از صعود انفرادی به ارتفاعات، بالاخص ارتفاعاتی که با مسیر آن آشنایی ندارند، در صورت مواجهه با حوادث مشابه در ارتفاعات و نیاز به امدادرسانی، با شماره تلفن ۱۱۲ ندای امداد و نجات جمعیت هلال احمر تماس بگیرند..

.


بازنشر از : مهر

امداد هوایی

شاهین فتحی

جمعیت هلال احمر استان تهران