1402\01\09 10:00:14


ایران اسلامی باید تجلی گاه قرآن کریم باشد

اراک- امام جمعه اراک گفت: قرآن راه و مسیر حق را نشان می دهد و انسان را به کمال و سعادت می رساند و لذا ایران اسلامی باید تجلی گاه قرآن کریم باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی صبح چهارشنبه در درس تفسیر قرآن با اشاره به سوره مبارکه مطففین اظهار داشت: سوره مبارک مطفّفین به پنج فصل تقسیم می‌شود و فصل اول که شامل ۶ آیه ابتدایی می‌شود مربوط به کم فروشان تا روز قیامت است.

فصل دوم در مورد فجار است. نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: فصل سوم درباره کتاب اعمال انسان و جایگاه نیکوکاران است و فصل چهارم درباره برخورد کفار و منافقین با مؤمنین در دنیا است. وی ادامه داد: فصل پنجم شامل عکس‌العمل مؤمنین در قیامت نسبت به منافقین است.

دری نجف آبادی اضافه کرد: ۶ آیه اول شامل کیل و وزن بوده که ۳ آیه اول شامل تخلفات کم فروشان و ۳ آیه دیگر شامل عذاب آنها است که در این آیه‌ها آمده شرایط قیامت بسیار سنگین است و کسی که کوچک‌ترین یقینی به آن داشته باشد دچار گناه نمی‌گردد. وی با بیان اینکه در این آیه‌ها به بزرگی روز قیامت اشاره شده، گفت: همه در آن روز مطیع خداوند متعال هستند و در آن روز همه چیز شفاف است و اعمال انسان کاملاً نمایان است و انسان اگر به این موارد اعتقاد داشته باشد باید از هر گناه از جمله حرام خواری دوری کند. امام جمعه اراک افزود: باید در ماه مبارک رمضان همه تلاش خود را برای نزدیک تر شدن به خداوند انجام بدهیم و یکی از بهترین کارها جهت این امر تلاوت قرآن کریم است چراکه بشریت هر آنچه دارد به برکت قرآن کریم است و قرآن راه و مسیر حق را نشان می‌دهد و انسان را به کمال و سعادت می‌رساند و لذا ایران اسلامی باید تجلی گاه قرآن کریم باشد..

.


بازنشر از : مهر

قربانعلی دری نجف آبادی

تفسیر قرآن

رمضان 1402