1402\01\12 21:52:53


بازدید بیش از ۵۳ هزار نفر از جاذبه‌های طبیعی سردشت

ارومیه - سرپرست فرمانداری سردشت گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از ۵۳ هزار نفر از جاذبه‌های طبیعی این شهرستان بازدید کرده‌اند.

باباخان اسکندری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طبق آمارها تعداد مسافران نوروزی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از دو برابر افزایش داشته است.

سرپرست فرمانداری سردشت افزود: در مجموع بیش از ۷۰ هزار نفر از جاذبه‌های طبیعی، گردشگری و دست‌ساز این شهرستان بازدید داشته‌اند که از این تعداد ۵۳ هزار نفر از جاذبه‌های طبیعی و مابقی از جاذبه‌های گردشگری و دست‌ساز دیدن کرده‌اند. وی ادامه داد: سردشت یکی از شهرستان‌های غنی استان از نظر برخورداری از واحدهای بوم‌گردی بوده و در این شهرستان ۹ واحد بوم‌گردی فعال با ظرفیت اقامت ۲۰۰ نفر وجود دارد. اسکندری با اشاره به اقامت بیش از پنج هزار و ۵۰۰ نفر در مراکز اقامتی سردشت گفت: میزان اقامت مسافران نوروزی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز ۲۰ درصد افزایش داشته است.

سرپرست فرمانداری سردشت با اشاره به اینکه تمامی امکانات لازم برای خدمات‌دهی به مسافران و گردشگران نوروزی در این شهرستان فراهم شده گفت: این شهرستان دارای ۹ اقامتگاه بوم‌گردی فعال در هفت روستای گردشگری با ظرفیت بیش از ۲۰۰ نفر و یک مهمانپذیر است که هر روز پذیرای مهمانان و مسافران نوروزی از اقصی نقاط کشور است.. .


بازنشر از : مهر

فرمانداری سردشت

نوروز 1402

گردشگری