1402\01\10 06:32:17


برنامه ریزی متناسب با فرهنگ بومی و اسلامی در حوزه حجاب

ساری- مدیرکب تبلیغات اسلامی مازندران گفت: با توجه به زمانه و فرهنگ اصیل بومی و اسلامی در حوزه عفاف و حجاب در جامعه برنامه ریزی و تکیه کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد مهدی شریف تبار صبح پنجشنبه در جلسه کمیته عفاف و حجاب استان احیای امر اهل بیت را مهمترین وظیفه و رسالت بر شما را گفت باید از ظرفیت‌های تحت پوشش برای این هم بر استفاده کنیم وی با اظهار اینکه اهل بیت (ع) برای احیا کنندگان امر، رحمت و درود می‌فرستند، تصریح کرد: در حوزه بانوان و زیر مجموعه‌ها �ید به این حوزه‌ها توجه ویژه‌ای شود و از همه سرمایه‌های پیشین و کارکردهای قبلی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه زمان آگاهی عنصر مهم و ویژه به شمار می‌رود، تصریح کرد: باید از همه الگوهای موجود در زمینه عفاف و حجاب بهره بگیریم. مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران برای لزوم استفاده از مدل مناسب و بومی زمان برای ترویج فرهنگ و عفاف و حجاب در جامعه تاکید کرد و گفت: معرفی جایگاه زن و حضور بانوان در جامعه و مسئله ولایت اجتماعی بانوان باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و با توجه به زمانه خود برنامه ریزی کنیم. حجت الاسلام شریف تبار با تاکید بر اینکه باید فرزند زمانه خویش باشیم، یادآور شد: گاهی اوقات وقتی مسئله کشف حجاب مطرح می‌شود دچار تردید می‌شویم در حالی که باید در میدان اقدامی مناسب داشته باشیم زیرا عدم شناخت تحلیل زمان از جمله عوامل شک و تردید در زمینه مسئله عفاف و حجاب ه شمار می‌رود و باید با توجه به زمانه خود مسئله عفاف و حجاب را پیگیری کنیم زیرا زمان آگاهی به ما کمک می‌کند که از بین موضوعات مختلف انتخابی درست داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران ادامه داد: باید در زمینه فلسفه حجاب به فرهنگ چندین هزار ساله ایرانی و اسلامی توجه ویژه ای داشته باشیم و علاوه بر این باید به آموزه‌های دینی و اسلامی نیز توجه داشته باشیم و توجه به تربیت فطری و انسانی متناسب با فرهنگ بومی و اسلامی در این حوزه ضروری است. مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اظهار اینکه باید به فطرت انسانی و اسلامی تکیه داشته باشیم، یادآور شد باید با توجه به زمانه فعلی در حوزه عفاف و حجاب برنامه‌ریزی کنیم و در استان مازندران نیز باید به پوشش بومی و محلی منطقه توجه کنیم. حجت الاسلام شریف تبار با اظهار اینکه رسانه‌های معاند در حال ایجاد تغییرات در سبک زندگی هستند گفت: در جریان و قصه حجاب باید حساب شده و دقیق مناسب با فرهنگ بومی و اسلامی حرکت کنیم و پیش برویم.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر این که جهان در آستانه نظم جدیدی است و یکی از مشخصه‌های این نظم افول قدرت آمریکا و منزوی شدن آمریکا به شمار می‌رود، گفت: انتقال قدرت اجتماعی و سیاسی از دنیای غرب به شرق از دیگر مصادیق نظم نوین جهانی است. وی گفت: گسترش تفکر جبهه مقاومت از دیگر مسائل محسوب می‌شود و باید این نکته‌ها و مسائل را به خوبی شناسایی کنیم. مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به برخی آسیب‌های اجتماعی در جامعه و خانواده‌ها افزوده جریان فرقه‌ای از جمله آسیب‌ها و تهدیدها به شمار می‌رود و اسوی دیگر مسائل آسیب‌های مناطق مختلف استان با یکدیگر متفاوت است.

حجت‌الاسلام شریف تبار شناسایی فضا و ارائه مدل مناسب برای رفع آسیب‌ها و چالش‌ها تاکید کرد.. .


بازنشر از : مهر

حجت الاسلام محمد مهدی شریف تبار

تبلیغات اسلامی مازندران

حجاب و عفاف