1402\01\09 12:48:16


بیش از ۱۴ هزار مسافر نوروزی با قطار اصفهان جابه جا شدند. کاهش ۲۳ درصدی سفرهای هوایی

اصفهان- مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از جابه جایی بیش از ۱۴ هزار مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل ریلی استان اصفهان در پیک نوروزی ۱۴۰۲ خبرداد.

علیرضا قاری‌قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات به عمل آمده در حوزه حمل و نقل ریلی اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار، در بخش ریلی تعداد سفر تا کنون در طرح نوروزی ۱۴۰۲ بصورت تجمعی ۳۹ سفر و تعداد مسافر در همین بازه بیش از ۱۴ هزار و ۸۰۰ نفر بوده است.

وی افزود: در این بخش در مقایسه با تاریخ مشابه طرح نوروزی سال ۱۴۰۱، افزایش ۱۸ درصدی تعداد سفر و ۱۱ درصدی مسافر را شاهد هستیم. مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: تعداد جمعیت مسافران ریلی در نوروز ۱۴۰۲ نسبت به بازه زمانی مشابه در سال ۱۴۰۰ رشد ۲۳ درصدی داشته است. قاری‌قرآن اضافه کرد: در بخش جاده‌ای بیش از ۲۴ هزار و ۵۰۰ سفر با تعداد ۲۹۱ هزار و ۲۰۴ مسافر تا کنون ثبت شده است که در مقایسه با تاریخ مشابه طرح نوروزی ۱۴۰۱ به صورت تجمعی تعداد مسافر در این بخش هفت درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی افزود: تعداد مسافر در پیک نوروزی سال ۱۴۰۲ نسبت به مسافران جاده‌ای نوروز ۱۴۰۰ رشد ۲۹ درصدی داشته است. رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در حوزه حمل و نقل جاده‌ای در استان اصفهان شش پایانه بار، ۳۲ پایانه مسافر، ۴۵۲ شرکت باربری، ۱۵۲ شرکت مسافربری و شش شرکت باربری بین المللی موجود است. خاطرنشان ۴۸۹ پرواز داخلی و خارجی در فرودگاه اصفهان نوروز امسال انجام شد وی گفت: در حوزه حمل و نقل هوایی، در حال حاضر سطح ایمنی پروازها با انجام عملیات وارسی پروازی سامانه‌های راداری و ناوبری فرودگاه توسط هواپیمای فلایت چک ارتقا یافته و همچنین سطوح پروازی با انجام عملیات درزگیری بهسازی شده است.

قاری‌قرآن خاطرنشان کرد: در این بخش در طرح نوروزی ۱۴۰۲ تعداد کل نشست و برخواست هواپیما تاکنون ۴۸۹ مورد بوده است که از این تعداد ۴۰۹ مورد داخلی و مابقی بین المللی بوده است. به گفته وی سال گذشته در این ایام برای بخش هوایی ۶۳۲ مورد نشست و برخواست هواپیما انجام پذیرفته که بر این اساس شاهد ۲۳ درصد کاهش بوده‌ایم.. .


بازنشر از : مهر

حمل و نقل ریلی

اصفهان

نوروز 1402