1402\01\12 08:17:12


تجاوز از سرعت مطمئنه تصادفات زنجیره ای گلستان را افزایش داد

گرگان- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان با اشاره به بارش باران در جاده های این استان، گفت: تجاوز و تخطی از سرعت مطمئنه تصادفات زنجیره ای گلستان را افزایش داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، عادل مصدقی صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: تجاوز و تخطی از سرعت مطمئنه، حواس پرتی و عدم توجه به جلو، شتاب زدگی و خواب آلودگی و عدم توانایی در کنترل خودرو مهم ترین عامل تصادفات ایام نوروزی در گلستان به ویژه تصادفات زنجیره ای شناخته شده و بارش باران و لغزندگی جاده‌ها تأثیر این عوامل را تشدید کرده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان با اشاره افزود: ایستگاههای پویش همراهان سفر در چهار نقطه مجتمع بختیاری در غرب استان، مجتمع باران در مرکز استان (محور علی اباد-گرگان)، مجتمع توسلی در محور گنبد- اینچه برون و مجتمع لوه در جنگل گلستان به منظور استراحت رانندگان دایر شده تا از خواب آلودگی و خستگی رانندگان جلوگیری شود. وی، همچنین از رانندگان خواست که با توجه به تعطیلات امروز و فردا حتی الامکان سفرهای خود را به شب موکول نکنند و در صورت امکان آن را به روزهای دیگر بیندازند تا به دلیل ازدحام خودرو و شلوغی جاده‌ها، سوانح رانندگی کاهش یابد. وی از هموطنان و هم استانی‌ها خواست که با گشت‌های راهداری و ترابری و همچنین پلیس راه مستقر در جاده‌ها همکاری‌های لازم را داشته تا سفری ایمن و به یادماندنی را برای خود و عزیزانشان در سفر به گلستان رقم بزنند.

گفتنی است‌، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان متولی پنج هزار و ۲۵۰ کیلومتر از راه های استان است.. .


بازنشر از : مهر

راهداری

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان

گرگان