1402\01\08 13:55:11


تداوم بارش باران تا فردا در خراسان رضوی

مشهد ـ کارشناس هواشناسی خراسان رضوی گفت: فعالیت سامانه بارشی تا روز چهارشنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت.

آذر رضایی پور اظهار کرد: فعالیت سامانه بارشی تا روز چهارشنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت و علاوه بر شدت وزش باد در نواحی شمالی، موجب کاهش دما در بیشتر نقاط خراسان رضوی نیز خواهد شد.

کارشناس هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: روز گذشته از میان ۱۸ ایستگاه فعال هواشناسی استان، ۹ ایستگاه بارش باران را به ثبت رسانده اند. وی افزود: این بارش‌ها بیشتر در نواحی شمالی خراسان رضوی بوده است که در میان ایستگاه‌ها، شهرستان‌های بجستان و کاشمر به ترتیب با ۱۵.۵ و ۱۲.۹ میلیمتر بیشتر بارش‌ها را داشته اند. رضایی پور ادامه داد: خراسان رضوی همچنان تحت تأثیر سامانه بارشی قرار دارد و بارندگی‌ها در نقاط مختلف ادامه خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش‌های رگباری و پراکنده نیز امروز در برخی از نقاط مشهد باریدن خواهد گرفت اما در مجموع بارش‌ها در این کلانشهر اندک است. وی اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته، شهرستان‌های کوهسرخ و سرخس به ترتیب با هفت و ۳۳ درجه سلسیوس سردترین و گرم‌ترین شهرستان‌های استان بوده اند و طی همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی ۱۳ تا ۲۵ درجه را به ثبت رسانده است. رضایی پور گفت: دمای کنونی مشهد ۱۹ درجه سلسیوس است و امروز نیز پیش بینی می‌شود نوسانات دمایی ۱۰ تا ۲۱ درجه را تجربه کند..

.


بازنشر از : مهر

سامانه بارشی

خراسان رضوی

مشهد

هواشناسی خراسان‌ رضوی