1402\01\12 14:50:32


تربیت قرآنی مأموریت سنگین خانواده‌ها و مدارس

اردبیل- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: تربیت قرآنی نسل آینده مأموریت سنگین خانواده‌ها و نهاد تعلیم و تربیت است که نباید مورد غفلت قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید حسن عاملی عصر شنبه در مراسم انس با قرآن در قالب طرح «سمیر» در مسجد هاشمیه اردبیل اظهار کرد: نسل آینده باید با محوریت قرآن و الگوهای تربیتی ائمه و بزرگان دین تربیت یافته و بتوانند نقش اصلی و هدایت خود را در هدایت جامعه به شایستگی انجام دهند.

وی خروجی این تربیت را کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه عنوان کرد و گفت: انس با قرآن نیاز روحی و روانی جوانان و نوجوانان ما است تا با نزدیک شدن به کلام الهی و الهام از این مفاهیم ارزشمند بتوانند مسیر تربیتی را به شایستگی طی کنند. نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل از خانواده‌ها، نهادهای فرهنگی، تعلیم و تربیت و مجموعه‌های فعال در حوزه فرهنگی و تربیتی خواست تا در برپایی مجالس و محافل قرآنی بیشتر تلاش کرده و جوانان و نوجوانان را به حضور در این مجالس ترغیب کنند. آیت‌الله عاملی با ابراز خرسندی از راه‌اندازی طرح قرآنی «سمیر» ویژه نوجوانان و جوانان و حضور محفلی آنها با هدف آشنایی بیشتر با مفاهیم قرآنی تصریح کرد: در این طرح که در محلات مختلف شهر به صورت هفتگی برگزار می‌شود، نوجوانان و جوانان حضور گرمی خواهند داشت تا ترویج فرهنگ قرآنی و انس با کلام الهی را شاهد باشیم.

وی افزود: دشمن امروز طمع بسیار زیادی را به قشر نوجوان و جوان ما در به انحراف کشیدن آنها انجام داده و تلاش می‌کند تا در مسیر تربیتی آنها خلأ ایجاد کند. آیت‌الله عاملی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی کانال‌ها و شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای و شبکه مجازی دشمن سعی دارد تا مسیر هدایت جوانان و نوجوانان ما را به شکل و شمایلی که می‌خواهد آراسته کند در حالی که باید با هوشیاری اجازه ندهیم جوانان و نوجوانان ما در این تله دشمن گرفتار شوند. وی اضافه کرد: محلات مختلف با محوریت مساجد شایسته است به صورت روزانه تلاوت قرآن و انس با کلام الهی در کنار عبودیت با معرفت خداوند متعال مورد توجه قرار گیرد تا ما بتوانیم نسلی شایسته در تراز انقلاب اسلامی تربیت کرده و تحویل آیندگان دهیم.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: کوچک‌ترین قصور و کوتاهی در تربیت نسل آینده بزرگترین آسیب‌ها و تهدیدها را به همراه خواهد داشت و شایسته است در کنار نهاد خانواده، دیگر نهادها و مجموعه‌های فرهنگی نیز پای کار بیایند تا این کار عقیم نماند. به گزارش خبرنگار مهر، طرح «سمیر» برگرفته از کلام امیرالمؤمنین علی (ع) است که در این طرح شب‌های جمعه در یکی از مساجد محلات محافل انس با قرآن با حضور قاریان و حافظان ممتاز استانی و نوجوانان برگزار می‌شود که هفته آینده نیز قرار است در مسجد امام حسین (ع) جیرال این محفل قرآنی برپا شود.. .


بازنشر از : مهر

امام جمعه اردبیل

سید حسن عاملی

تعلیم و تربیت

خانواده