1401\05\22 16:43:02


تشکیل ۴۲۱ پرونده قاچاق کالا و ارز در استان ایلام

ایلام-فرمانده انتظامی ایلام از تشکیل ۴۲۱ پرونده قاچاق کالا و ارز در استان ایلام طی سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار دلاور القاصی مهر ظهر شنبه در نشست چهارمین قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: حفظ نظم اقتصادی در گرو مبارزه با اخلالگران اقتصادی است و جرائم اقتصادی به سبب تبعات گسترده آن از جمله مهم‌ترین ناهنجاری‌های اجتماعی به شمار می‌آید.

وی افزود: پلیس امنیت اقتصادی با تعامل، هماهنگی و تبادل اطلاعاتی که با سازمان‌های مختلف دارد همواره تلاش می‌کند به جهت پیشگیری از جرائم اقتصادی نسبت به مقابله جدی با اخلالگران اقتصادی اقدام کند. فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون، ۴۲۱ پرونده قاچاق کالا و ارز تشکیل شده است، یادآور شد، این تعداد پرونده‌ها در مقایسه با بازه زمانی سال گذشته، ۶۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد. وی به دستگیری متهمان قاچاق کالا و ارز از ابتدای سال تاکنون اشاره و تصریح کرد: در میزان دستگیری‌ها، ۷۵ درصد افزایش نسبت به مشابه سال قبل داشته‌ایم که جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شده‌اند.

سردار القاصی مهر یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون افزایش ۱۴۶ درصدی توقیف خودروی حامل قاچاق کالا و ارز نسبت به سال گذشته را شاهد بودیم. وی به ارزش ریالی پرونده‌های مکشوفه اشاره و خاطرنشان کرد: ۴۲۵ میلیارد و ۱۳۰ میلیون و ۸۰ هزار ریال، ارزش ریالی پرونده‌های کشف شده از ابتدای سال تاکنون بوده است که نشان دهنده افزایش ۱۰۳ درصدی بوده است. فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه با همه توان و جدیت همواره با قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت اقتصادی مقابله می‌کنیم از هموطنان درخواست کرد در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت‌های غیرقانونی در این زمینه مراتب را از طریق فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند..

.


بازنشر از : مهر

قاچاق

ایلام

فرماندهی نیروی انتظامی ایلام