1402\01\12 21:53:01


تمهیدات ترافیکی روز طبیعت در آذربایجان غربی اعلام شد

ارومیه - رئیس پلیس راهور انتظامی آذربایجان غربی تمهیدات و توصیه های ترافیکی انتظامی استان در روز طبیعت را اعلام کرد.

سرهنگ حجت مشتاق در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با نزدیک شدن به روز ۱۳ فروردین (روز طبیعت)،کلیه کارکنان پلیس راهور استان جهت ارتقا امنیت ترافیکی در آماده باش صد در صد هستند و توصیه ما به شهروندان و مسافران این است که با رعایت قوانین و مد نظر قرار دادن تمهیدات پلیس راهنمایی و رانندگی، از وقوع حوادث رانندگی ناگوار پیشگیری کنند.

وی افزود: با توجه به خاتمه تعطیلات نوروز به طور معمول در روز طبیعت عموم هموطنان و شهروندان در پارک‌ها، تفرجگاه‌ها، گردشگاه‌ها و … حضور یافته و به تفریح می‌پردازند در سال جاری به دلیل تقارن روز ۱۳ فروردین با ایام ماه مبارک رمضان، پیش‌بینی ما این است اغلب ترددهای روز طبیعت در ساعات بعد از ظهر متمرکز و بوستان‌ها، تفرجگاه‌های شهری و مناطق طبیعی حاشیه و اطراف شهرها، با حجم قابل توجهی از تردد مواجه شود. رئیس پلیس راهور آذربایجان غربی ادامه داد: رانندگان وسایل نقلیه باربری و همچنین وانت بارها از حمل و جابجایی مسافر در محل حمل بار جداً خودداری کرده و در صورت حمل مسافر در محل بار ضمن اعمال قانون، اقدامات لازم جهت برگشت دادن خودرو به مبدا حرکت انجام خواهد شد. وی به رانندگان توصیه کرد: کلیه رانندگان وسایل نقلیه از توقف در خط‌های عبور همچنین توقف وسایل نقلیه در حاشیه راه‌ها برای عرضه و خرید و فروش کالا که موجب تجمع اشخاص یا وسایل نقلیه در محل یا انحراف دید یا کاهش توجه رانندگان از رانندگی یا احتمال وقوع تصادف گردد اجتناب کنند و همچنین از پارک خودرو و از نشستن بر روی رفوژ وسط و کناری معابر و میادین خودداری نمایند.

رئیس پلیس راهور آذربایجان غربی تصریح کرد: شهروندان عزیز مراقب کودکان و سالمندان باشند و از رها کردن آنها در کنار راه و بازی کردن بچه‌ها در خیابان‌ها و معابر اصلی در محلی که خانواده‌ها نشسته اند جلوگیری نمایند. وی اظهار کرد: شهروندان و رانندگان ضمن مدیریت زمان رفت و برگشت، برنامه ریزی و زمان برگشت را به ساعات پایانی روز موکول نکرده و با مأموران پلیس راهور همکاری لازم را داشته باشند. سرهنگ مشتاق با بیان اینکه در روز طبیعت پلیس با تخلفات حادثه ساز، سرعت و سبقت‌های غیرمجاز با قاطعیت برخورد خواهد کرد، گفت: شهروندان عزیز از گذاشتن سبزه بر روی سقف، کاپوت یا صندوق عقب خودرو پرهیز کنند زیرا افتادن سبزه در کف خیابان‌ها باعث لغزندگی و بروز حادثه می‌شود.

رئیس پلیس راهور آذربایجان غربی یادآوری کرد: رانندگان از عجله و شتاب پرهیز و با صبر و حوصله در رانندگی از وقوع تصادفات و حوادث ناگوار جلوگیری کنند و با پایبندی به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و با مد نظر قرار دادن شعار سال پلیس راهور (نشاط بهار، پرهیز از خطر، آرامش در سفر) سفر خوبی را در روز طبیعت برای خود و خانواده شأن ایجاد کنند.. .


بازنشر از : مهر

فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی

روز طبیعت

محدودیت ترافیکی