1402\10\11 21:47:17


تیراندازی در مراسم رسم نیست جرم است تهدیدهای زیادی در فضای مجازی وجود دارد

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در کمیسیون عملیات شهرستان شوشتر گفت: تیراندازی در مراسم رسم نیست بلکه جرم است.

سردار قاسم رضایی در کمیسیون عملیات شهرستان شوشتر گفت: علی‌رغم مشکلاتی که در استان خوزستان وجود دارد اما کارنامه استان کارنامه موفقی است و سرجمع خوب عمل شده است.

وی با اشاره به اینکه در خصوص  سرقت‌های مسلحانه  باید برنامه‌ریزی و تلاش بیشتری صورت بپذیرد،افزود: تاکید بنده بر این است که تمامی مصوبات و دستورالعمل‌های ابلاغی در زمینه‌های مختلف باید به صورت کامل و دقیق اجرا شود تا به هدف نهایی برسیم.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور اظهار داشت: سلاح و مهمات یکی از اولویت‌های رده‌های استان است و به‌عنوان مثال معاونت اجتماعی می‌بایست نسبت به بدعت تیراندازی در مراسم عزا و عروسی واکنش اجتماعی گسترده‌ای داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه هیچ کس حق ندارد بگوید  تیراندازی  در مراسم عزا و عروسی رسم است بلکه این یک نوع جرم است، ادامه داد: این فرهنگ نیست بلکه این اقدامی غیرقانونی است و باید نفرات مجرم تحت تعقیب قرار گیرند همچنین بخش‌های مختلف اجتماع، سخنرانی‌های دانشگاه، صحبت جامعه شناسان و نظرات همه قضات می‌بایست از جمیع جهات قبح سلاح را برای مردم مشخص کند البته می‌بایست با اشراف اطلاعاتی دارندگان سلاح غیرمجاز را جمع آوری کنیم.

سردار رضایی تصریح کرد: کسانی که سلاح مجاز دارند اما تیراندازی غیرمجاز می‌کنند یا مجوز سلاح آنها تمام شده حق داشتن سلاح ندارند و این مطالبه جدی پلیس است.

وی به موضوع امنیت محله محور اشاره داشت و گفت: روح حاکم بر امنیت محله محور ایجابی است و اصلش کلانتر و پاسگاه محور است، رئیس کلانتری و پاسگاه باید با اقدامات ایجابی، خود را محور و تکیه‌گاه مردم کند، تمامی مکان‌ها و مشکلات آسیب‌زا نیز با اقدامات ایجابی حل و فصل شود و اگر نشد به صورت سلبی اقدام شود.

 جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در خصوص آموزش اظهار داشتند: دانستنی‌های حقوقی، قضائی، نظامی و انتظامی کارکنان باید بالا رود و همچنین دانستنی‌های تعاملاتی با مردم، بازاریان، کسبه، وکودکان  همچنین با چه ادبیات و کلامی صحبت کنیم  و این موارد محورهای اصلی آموزش هستند که باید لحاظ شوند.

وی اظهار داشت: فراجا اکنون نیرویی است که مقام معظم رهبری در وصف آن فرمودند: نیروی مقدس انتظامی و به کارکنان آن گفتند: مجاهدان فی سبیل الله و در سطح ملی فرمودند: مظهر اقتدار ملی و این‌ها القابی هستند که ایشان به مجموعه انتظامی هدیه کردند و این بدان معناست که ما می‌بایست از لباس مقدس انتظامی مراقبت و به آن تعصب خاص داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری پلیس، سردار رضایی با اشاره به این که ما مدیون خون شهدا و انقلاب هستیم، بیان داشت: ما همه فرزند این انقلاب و حافظان آن هستیم و یکی از وظایف اصلی مجموعه انتظامی مراقبت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، ما بر اساس قانون عمل می‌کنیم و قانون هم از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع می‌کند.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور به تهدیدهای نرم زیادی که در فضای مجازی وجود دارد، اشاره کرد و گفت: تهدید اخلاق، باورها، اعتقادات دینی، شیرازه و بنیان خانواده ها از مهمترین و قویترین اقدامات دشمن است که همه ما وظیفه داریم به شدت از این موضوعات مراقبت کرده و به جد با مخالفان آن مبارزه کنیم.

.

.


بازنشر از : منبع: رکنا