1401\05\22 16:44:04


حمایت مسئولان از صنایع کوچک راهکار مقابله با بیکاری است

بوشهر- امام جمعه دشتی گفت: راه مقابله با بیکاری و ایجاد اشتغال در جامعه باور و حمایت مسئولان از صنایع کوچک و نظارت بر آن است .

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی زاهد دوست در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این هفته شهر خورموج با اشاره به ۲۱ مرداد روز حمایت از صنایع کوچک افزود: در صورت حمایت از صنایع کوچک، تولید به خانه‌ها و شهرها و روستاهای کوچک منتقل خواهد شد و گروه زیادی از مردم مشغول به کار خواهند شد.

امام جمعه دشتی با اشاره به اینکه اجرایی شدن این راهکار در واقع تحقق رهنمود رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی است افزود: راه مقابله با بیکاری و ایجاد اشتغال در جامعه باور و حمایت مسئولان از صنایع کوچک و نظارت بر آن است و اگر بتوانیم جوانی را از بیکاری و بلاتکلیفی نجات دهیم این خود از هر عبادتی بالاتر است. وی گفت: مجموعه‌های متولی کار و اشتغال باید در این زمینه آگاه سازی کنند زیرا بسیاری از مردم به دنبال کار هستند اما این فرصت‌ها را نمی‌شناسند. وی با با اشاره به ۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان به ایران اسلامی تصریح کرد: آزادگان بزرگترین الگو برای جامعه اسلامی هستند چرا که علی‌رغم سخت‌ترین شکنجه‌های روحی، جسمی و معنوی به آن عزیزان، اما ایمانشان را حفظ و در راه هدف خود ذره‌ای متزلزل نشدند و این بزرگترین درس از آزادگان به جامعه امروز است.

وی گفت: استقامت و عزت و صلابت امروز ایران اسلامی محصول همین استقامت و شجاعت آزادگان است، لذا ما مدیون رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های رزمندگان اسلام هستیم. مقاومت تنها راه نجات جهان اسلام است وی با اشاره بیست و سوم مرداد ماه، سالگرد مقاومت ۳۳ روزه حزب الله لبنان در برابر رژیم صهیونیستی و روز مقاومت اسلامی گفت: مقاومت تنها راه نجات جهان اسلام در مقابل قدرت‌های استکباری است. امام جمعه دشتی یادآور شد: امروز جبهه مقاومت به برکت خون مطهر شهیدان و با پایمردی ملت مقاوم ایران، در جهان گسترش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: جوان‌های عراق، سوریه، جوان‌های لبنان، شمال آفریقا، یمن و بحرین و مناطق شبه‌قارّه هند، پاکستان و افغانستان امروز به جبهه مقاومت پیوسته‌اند و در مقابل آمریکا و سلطه استکبار مقاومت می‌کنند. حجت الاسلام زاهد دوست ادامه داد: رژیم اشغالگر و کودک کش صهیونیستی که زمانی همه ارتش کشورهای عربی را در ۶ روز شکست می‌داد، امروز به خاطر مقاومت فلسطینی‌ها کارش به جایی رسیده است که سه روز نمی‌تواند در مقابل یک گروه کوچک از مبارزان فلسطینی در غزه دوام بیاورد و از ترس موشک باران فلسطینی‌ها، فوری دست به دامان مصر برای میانجیگری و تحقق آتش‌بس می‌شود. وی گفت: البته مقاومت در مقابل جهان سلطه قطعاً برای ما هزینه داشته است، هم انسان‌های بزرگی در جریان مقاومت به شهادت رسیده‌اند، هم طعم تلخ محرومیت‌ها و تحریم‌ها را چشیده‌ایم ولی قطعاً به تعبیر مقام معظم رهبری، هزینه سازش از هزینه مقاومت برای ما بیشتر بود، یعنی در صورت سازش هم ما باید کشته‌های بیشتری می‌دادیم و هم سختی‌های بیشتری بر ما تحمیل می‌شد، مثل بسیاری از کشورهایی که سازش کردند ولی هزینه بیشتری متحمل شدند و به یک ملت زبون و ذلیل استکبار تبدیل شدند.

تبلیغات
برق و روشنایی ساختمان
برق و روشنایی ساختمان

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور. - برق و روشنایی ساختمان - برقکاری - برق صنعتی

وی اضافه کرد: عزت و اقتدار جمهوری اسلامی در مذاکرات به برکت مقاومت است و ایران در این دور از مذاکرات رفع کامل تحریم‌های ظالمانه و ارائه تضمین‌های محکم برای دستیابی به منافع اقتصادی را خط قرمز خود می‌داند. امام جمعه دشتی بیان کرد: حضور مقتدرانه و با دست پر گروه مذاکره کنندگان و وحدت و یکپارچگی داخلی تنها مسیری است که ما را در مذاکرات به موفقیت خواهند رساند. غرب به توافق به ایران نیاز دارد وی گفت: اتحادیه اروپایی در جایگاه هماهنگ‌کننده مذاکرات نمی‌تواند پیشنهادات خود را به‌عنوان «متن نهایی» معرفی کند چرا که اتخاذ تصمیم در این خصوص تنها در اختیار طرف‌های مذاکره‌کننده است.

وی اضافه کرد: غرب در حال حاضر به توافق به ایران نیاز دارد می‌خواهد به زعم باطل خود با فضاسازی رسانه‌ای، توپ را در زمین ایران بیندازد و به خیال خود دولتمردان ایران را با افکار عمومی مردم خود در داخل کشور و با افکار عمومی برساخته از فضاسازی رسانه‌ای در خارج، مواجه و مقابل کند. وی گفت: اگر امروز ماهواره خیام به فضا پرتاب می‌شود حاصل مقاومت ملت فهیم ایران است و پرتاب این ماهواره در این شرایط حساس پیام‌های زیادی را به دشمنان ما داشت. امام جمعه دشتی بیان کرد: ایران اسلامی به صنعت هوافضا نگاه راهبردی دارد و برنامه‌ای بلند مدت را برای پیشرفت در عرصه هوافضا پیش و رو دارد.

وی گفت: ایران اسلامی سال‌ها است که اثبات کرده که دیگر انحصار علم هوافضا در اختیار غربی‌ها نیست و جمهوری اسلامی در این عرصه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. وی با اشاره به ضرورت صرفه جویی در مصرف برق گفت: مردم عزیز ما بایستی در مصرف برق بیش از پیش صرفه جویی داشته باشند تا بتوانیم از خاموشی‌های ناشی از کمبود برق جلوگیری کنیم. ما ایرانی‌ها پر مصرف هستیم حجت الاسلام زاهد دوست تصریح کرد: متأسفانه ما ایرانی‌ها پر مصرف هستیم، به طور میانگین مصرف برق خانگی یک ایرانی ۲۵۰۰ کیلووات ساعت می‌باشد این در حالی است که در کشورهای پیشرفته این مصرف ۱۰۰۰ کیلووات ساعت است و این نشان می‌دهد که ما حدود سه برابر مردم سایر کشورها مصرف برق داریم.

وی گفت: ما می‌توانیم با صرفه جویی، از سرمایه گذاری میلیاردی در بخش صنعت برق جلوگیری کرده و این مقدار از سرمایه‌های ملی را در مسیر رشد و آبادی کشور به کار بگیریم. وی تصریح کرد: لذا اگر جامعه بخواهد در تابستان با مشکل آب و برق مواجه نشود، غیر از تلاش دستگاه‌های مسئول باید صرفه‌جویی را پیشه کند. امام جمعه دشتی یادآور شد: ممکن است ۲۰ درصد در برق یا آب کمبود داشته باشیم می‌توانیم این کمبود را با خاموش کردن یک کولر یا حتی لامپ اضافی و با صرفه جویی جبران کنیم، در این صورت خاموشی به حداقل می‌رسد و بسیاری از مشکلات حل می‌شود..

.


بازنشر از : مهر

بوشهر

دشتی

علی زاهد دوست

خطبه های نماز جمعه