1401\05\22 16:57:03


رفع تصرف بیش از ۸۸ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی در کردستان

سنندج- رئیس کل دادگستری کردستان گفت: در تیرماه سال جاری و در راستای صیانت از بیت المال، بیش از ۸۸ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی در استان کردستان توسط دستگاه قضایی، رفع تصرف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کردستان، حجت الاسلام حسینی اظهار داشت: در اجرای سیاست‌های دستگاه قضائی در امر حفاظت از بیت المال و اراضی ملی و دولتی و با ورود جدی و مستمر دادستانی مرکز استان کردستان، در تیرماه سال جاری بیش از ۸۸ هکتار از اراضی، رفع تصرف شده و به بیت المال بازگشت.

وی افزود: با وصول گزارشات مردمی و حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی، این اراضی رفع تصرف شد و به بیت المال بازگشت. عالی‌ترین مقام قضائی استان کردستان ضمن اشاره به تشکیل ۱۵۹ مورد پرونده منتهی به صدور حکم برای متصرفان و زمین خواران در محاکم قضائی استان در مدت زمان یادشده، تأکید کرد: دادگستری استان کردستان در راستای حفظ حقوق بیت المال با پدیده زمین خواری در استان با قاطعیت برخورد نموده و در این خصوص لازم است تمامی دستگاه‌های متولی ضمن انجام وظایف قانونی با همکاری دستگاه قضائی از بروز این موارد پیشگیری کنند.. .


بازنشر از : مهر

سنندج

ریاست كل دادگستري كردستان

رفع تصرف از اراضی ملی