1402\01\09 07:07:04


روزه خواری علنی خلاف قانون است. تمهیداتی برای مسافران اندیشیده شود

گرگان- نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: روزه خواری علنی خلاف قانون است البته باید تمهیداتی برای مسافران و افرادی که توان روزه گرفتن ندارند، اندیشیده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی صبح چهارشنبه در دیدار اعضای شورای قضائی استان با قدردانی از تلاش‌های دادگستری استان برای باز کردن گره ۱۶ ساله پتروشیمی استان اظهارکرد: مشکلاتی که هیچکس برای حل آن قادر نبود با ورود مسئولان قضائی استان حل شد.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه تلاش‌های دادگستری استان در زمینه مبارزه با فساد هم قابل تقدیر است، گفت: با فساد باید قاطعانه برخورد شود و به اشد مجازات برسند و به صورت مداوم هم اطلاع رسانی شود تا بدانند با این افراد برخورد می‌شود. وی ادامه داد: در مشکلات اجتماعی هم اگر با علت‌ها مبارزه شود، مشکل حل می‌شود. نورمفیدی بیان کرد: گزارش‌هایی به دست ما مبنی بر روزه خواری علنی در منطقه ناهارخوران گرگان به دست ما رسیده و به نظر می‌رسد باید از نظر فرهنگی با کمک ستاد امر به معروف و نهی از منکر به اطلاع مردم رسانده شود که روزه خواری نه تنها خلف شرع که بر خلاف قانون نیز است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: باید مکان‌هایی برای مسافران برای پخت و پز و صرف غذا تدارک دیده شود تا به صورت علنی و در کنار جاده اصلی غذا نخورند و بنرهایی هم در شهر نصب شود امام جمعه گرگان ادامه داد: افراد از کنار این مسیر رفت و آمد می‌کنند و می‌بینند این پرده دری حکم خدا است و اگر همشهریان ما اگر روزه نمی‌گیرند در منزل غذا میل کنند. نورمفیدی با بیان اینکه مسئولان استانی وظیفه خود را در حد شرعی و قانونی عمل کنند، گفت: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، شورای فرهنگ عمومی تذکر دهند و به مردم اعلام کنند که روزه خواری علنی خلاف قانون است البته تمهیداتی هم برای مسافران و افرادی که توان روزه گرفتن ندارند، اندیشیده شود. رئیس کل دادگستری گلستان هم در این دیدار کمک به رفع موانع حقوقی پتروشیمی گلستان را شاخص ترین اقدام دستگاه قضائی استان در سال ۱۴۰۱ اعلام کرد و گفت: این پروژه را به صورت اقتصادی تعیین تکلیف کردیم و بدین وسیله از تحمیل هزینه به سهامداران جلوگیری شد.

حیدر آسیابی افزود: در این پرونده اگر گره‌های حقوقی آن باز نمی‌شد هلدینگ خلیج فارس وارد کار نمی‌شد و با تضمین دستگاه قضائی این پروژه را تحویل گرفت. وی ادامه داد: در حاضر همه تشریفات قانونی به پایان رسیده است و با برگزاری مجمع دوم سهامداران و افزایش سرمایه از سوی هلدینگ خلیج فارس به عنوان سرمایه گذار جدید، اواخر فروردین اقدامات حقوقی تمام گردیده و اقدامات اجرایی ان اغاز می‌شود. آسیابی در این جلسه از تلاش‌های دادگستری در مبارزه با فساد گفت و افزود: با تلاش‌های انجام شده پارسال ۸۱ کارچاق کن، کارشناس و وکیل متخلف و باند شاهدان دروغین، شناسایی و دستگیر شدند..

.


بازنشر از : مهر

گرگان

نماینده ولی فقیه در گلستان

آیت الله نورمفیدی

دادگستری