1401\05\22 16:54:04


سازمان‌های مردم نهاد نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند

شیراز - فرمانده انتظامی استان فارس گفت: سازمان‌های مردم نهاد با تعاملی که با مردم ایجاد می کنند، می توانند در اقشار مختلف جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی نقش موثری را ایفاء کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار رهام بخش حبیبی اظهار داشت: همان‌گونه که پیامبر اکرم (ص) سفارش به انس و الفت و مشارکت اجتماعی با مردم کرده است، از این منظر مؤمن یک فرد منزوی و بی‌تحرک نیست و مشارکت اجتماعی از ویژگی‌های انسان مؤمن محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد، ریشه در دغدغه‌های اجتماعی دارد، افزود: ریشه در دردها و آلام تک تک افراد و محیط‌های اجتماعی، اساس مسئولیت اجتماعی گروهی است؛ زیرا یک اجتماع از افراد تشکیل شده است و در نتیجه فرهنگ مسئولیت اجتماعی را مشخص می‌کند. فرمانده انتظامی فارس تصریح کرد: سازمان‌های مردم نهاد، نهادهای خود جوش مدنی هستند که رسیدن به آرمان‌های جامعه والا و عاری از مشکلات را هدف نهایی خود می‌دانند و همیار و همگام با دردهای اجتماعی در جامعه قدم بر می‌دارند. این مقام انتظامی بیان کرد: نام‌گذاری یک روز به نام روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی، گامی کوچک در جهت قدردانی از همراهی افراد نیک‌اندیشی است که با دستان پرمهرشان دنیا را تبدیل به مکان بهتری برای زندگی همه افراد می‌کنند.

سردار حبیبی در پایان ضمن گرامیداشت روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی، فرارسیدن این روز را به تمامی تلاشگران گمنام و بی‌ادعا در عرصه فرهنگ و اجتماع به ویژه مسئولان و اعضا سازمان‌های مردم نهاد استان فارس تبریک گفت و از درگاه خداوند متعال سربلندی و توفیق روزافزون آنان را خواستار شد.. .


بازنشر از : مهر

نیروی انتظامی فارس

رهام بخش حبیبی

سازمان های مردم نهاد