1402\01\12 08:14:05


ساماندهی ارگ سلطانیه نقطه عطفی برای مردم منطقه خواهد بود

زنجان-نماینده مردم شهرستان‌های ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس گفت: ساماندهی ارگ سلطانیه و اطراف آن نقطه عطفی برای مردم سلطانیه خواهد بود.

حجت الاسلام حسن شجاعی در دیار با مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان با اشاره به آمادگی همکاری با میراث فرهنگی در راستای کمک به جبران عقب ماندگی موجود در حوزه بناهای تاریخی اضافه کرد: به ویژه در سطح ملی آماده جذب اعتبارات در حوزه میراث فرهنگی و حفظ بناهای تاریخی هستیم.

وی افزود: استان زنجان ظرفیت‌های گردشگری بسیاری دارد اما با این حال جزو استان‌های عقب افتاده در این حوزه هستیم. مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان با اشاره به جایگاه ویژه برخی از اماکن تاریخی استان، افزود: از جمله این اماکن امامزاده یعقوب (ع) است که مغفول مانده است، در حالی که ظرفیتی بیش از آنچه استفاده می‌شود، دارد. شجاعی با اشاره به آمادگی همکاری با میراث فرهنگی در راستای کمک به جبران عقب ماندگی موجود در حوزه بناهای تاریخی اضافه کرد: به ویژه در سطح ملی آماده جذب اعتبارات در حوزه میراث فرهنگی و حفظ بناهای تاریخی هستیم.

وی در ارتباط با ساماندگی گنبد تاریخی سلطانیه نیز گفت: طرح مربوط به ارگ سلطانیه بسیار مهم است و امیدواریم هرچه زودتر به نتیجه برسد. نماینده مردم شهرستان‌های ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ساماندهی ارگ سلطانیه و اطراف آن یک نقطه عطفی برای مردم سلطانیه خواهد بود. سلطانیه موقعیت بی‌نظیری در سطح استان دارد و یک جاذبه تاریخی منحصر به فرد به شمار می‌رود.

شجاعی در ارتباط با موضوع چمن سلطانیه گفت: مساحت چمن قبلاً ۲ هزار هکتار بوده که الان ۱۳۰۰ هکتار از آن باقی مانده یعنی یک سوم کلاً از بین رفته است نماینده مردم شهرستان‌های ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از موضوعات مهم در کنار احیای چمن این است که پس از احیا چه کاری می‌توانیم انجام دهیم. میراث‌فرهنگی و گردشگری می‌تواند با خوش فکری نسبت به بهره‌برداری متناسب همانند مسابقات اسب دوانی و… از چمن اقدام نماید شجاعی با اشاره به اینکه چمن سلطانیه ظرفیت برگزاری مسابقات اسب سواری و… را هم دارد، اضافه کرد: خود چمن سلطانیه جدا از سایر جاذبه‌های شهرستان ظرفیت بالایی دارد که باید به نحو احسن از آن استفاده کنیم. وی با اشاره به اینکه ما در استان گنج‌های بسیاری داریم ولی یاد گرفته‌ایم که از آنها خوب استفاده نکنیم، گفت: انتظار داریم با یک برنامه حساب شده و جامع از این جاذبه بسیار ارزشمند استفاده شود..

.


بازنشر از : مهر

میراث فرهنگی زنجان

گردشگری

حسن شجاعی