1402\01\08 11:00:17


شمار مسافران نوروزی مقیم مازندران از ۱۳ میلیون نفر- شب گذشت

ساری- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران شمار مسافران نوروزی مقیم در استان را از ۱۶ اسفند تا هفتم فروردین ماه ۱۳ میلیون و ۶۶ هزار نفر ذکر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، صادق برزگر بعدازظهر سه شنبه در حاشیه نشست ستاد خدمات اجرایی سفرهای استان شمار بازدید از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، توریستی، صنایع دستی و موزه از آغاز ستاد اجرایی خدمات سفر تا هفتم فروردین سال جاری را شش میلیون و ۷۱۲ هزار و ۴۱۸ نفر اعلام کرد.

برزگر با اعلام اینکه از ۱۶ اسفند سال گذشته تا هفتم فروردین سال جاری ۱۳ میلیون و ۶۶ هزار و ۱۸۷ نفر در مازندران اقامت یافتند، اظهار داشت: تعداد اقامت کننده‌های هفتمین روز تعطیلات نوروز سال جاری یک میلیون و ۲۹۷ هزار و ۸۲ نفر در این استان بوده است. وی تصریح کرد: مسافران و گردشگران در هتل‌ها، اقامتگاه‌های سنتی، مهمانپذیر، هتل آپارتمان، اقامتگاه بومگردی، هتل بیمارستان‌ها، هتل بوتیک سنتی، متل ها، خانه مسافر، اقامتگاه‌های موقت، تأسیسات اقامتی وابسته به وزارت آموزش و پرورش و سایر مراکز اقامتی اسکان یافتند. وی مجموع بازدیدهای نظارتی از مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی، رستوران‌ها و مراکز پذیرایی و بین راهی را ۸۸۵ مورد از آغاز ستاد تا هفتم فروردین اعلام و خاطرنشان کرد: از آغاز ستاد اجرایی خدمات سفر تا هفتم فروردین سال جاری ۵۵ فقره تشویق، ۹۸ فقره تذکرات و ۳۳ مورد اخطار کتبی به مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز پذیرایی ارائه شد..

.


بازنشر از : مهر

صادق برزگر

اداره کل میراث فرهنگی مازندران

مسافران نوروزی