1402\01\12 14:53:07


عزاداری در سوگ اُم المومنین در حرم مطهر رضوی برگزار شد

مشهد - مراسم عزاداری شب رحلت حضرت ُام المومنین؛ خدیجه کبری (س) در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

همزمان با فرا رسیدن شب دهم ماه مبارک رمضان که مصادف با شب رحلت بزرگ بانوی جهان اسلام، حضرت خدیجه کبری (س) است، ویژه برنامه‌ای از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان مقدس رضوی در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

این مراسم از ساعت ۲۰ با قرائت دعای پرفیض افتتاح با نوای مداح و ذاکر اهل بیت (ع)، مهدی سروری آغاز شد و با اجرای سرود توسط گروه گلدسته‌های حرم ادامه پیدا کرد. در این مراسم همچنین سید ابوالفضل مبارز اشعاری که در مدح حضرت خدیجه کبری (س) سروده بود را برای حاضران قرائت کرد و پایان بخش این مراسم مرثیه سرایی و ذکر مصیبت مداح و ذاکر آل الله در رثای رحلت جانسوز ام المومنین بود. همچنین ویژه برنامه عزاداری «در سوگ بانوی حجاز» نیز در شب رحلت جان‌سوز حضرت خدیجه کبری (س) در رواق مبارکه نجمه خاتون میزبان بانوان زائر و مجاور بود.

در این مراسم فاطمه سادات حسینی، کارشناس دینی و سخنران حرم مطهر رضوی طی سخنانی به بیان فضائل و کرامات و تبیین بزرگ بانوی اسلام؛ حضرت خدیجه کبری (س) به عنوان اولین زن مسلمان و یکی از بزرگ‌ترین حامیان پیامبر اکرم (ص) پرداخت. اجرای برنامه دکلمه خوانی با موضوع حضرت خدیجه (س) و اجرای برنامه مرثیه سرایی در سوگ رحلت این بانوی بزرگوار از دیگر برنامه‌های شب وفات حضرت خدیجه (س) در رواق نجمه خاتون بود.. .


بازنشر از : مهر

خراسان رضوی

مشهد

حرم امام رضا (ع)

حضرت خدیجه (س)