1402\01\09 18:52:16


فرح آباد سایت بین المللی معرفی شود. فروش ۱۲ میلیاردی صنایع دستی

ساری- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با توجه به ظرفیت‌های بسیار شهر تاریخی فرح آباد، گفت: فرح آباد می‌تواند به معنای واقعی یک سایت بین المللی معرفی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، صادق برزگر شامگاه چهارشنبه در نشست با مدیرکل امور پایگاه‌های کشور با توجه به ظرفیت‌های بسیار شهر تاریخی فرح آباد، اظهارداشت: فرح آباد می‌تواند به معنای واقعی به عنوان یک سایت بین المللی معرفی شود.

وی با بیان اینکه شمال کشور همیشه به جاذبه‌های طبیعی معرفی شده است، تصریح کرد: جاذبه‌های تاریخی و میراثی مازندران هم معرفی شوند. برزگر با اشاره به قطار گردشگری در استان، گفت: قطار گردشگری از تهران تا سوادکوه فعال است گردشگران بسیاری استقبال می‌کنند. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با تاکید بر اینکه جنگل‌های هیرکانی باید احیا شوند، پروژه راه آهن و جنگل‌های هیرکانی در دستور کار باید قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۸۰ برج مقبره آرامگاهی در مازندران، گفت: با توجه به این تعداد برج مقبره آرامگاهی در استان باید برای ایجاد پایگاه به این نام برنامه ریزی صورت گیرد. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران ادامه داد: حوزه میراث فرهنگی مازندران ظرفیت‌های بالایی دارد که باید برنامه محور باشد. برزگر تاکید کرد: جلسه شورای راهبردی برای پایگاه جهانی عباس آباد باید در دستور کار قرار گیرد.

وی از فروش ۱۲ میلیارد تومانی صنایع دستی در نمایشگاه‌های نوروزی خبر داد و گفت: ۸۱۵ غرفه در قالب ۲۲ نمایشگاه صنایع دستی در استان برپا شده است.. .


بازنشر از : مهر

صادق برزگر

اداره کل میراث فرهنگی مازندران

صنایع دستی