1401\05\22 16:51:02


مدارس غیردولتی نیازمند توجه و نگاه ویژه هستند

زنجان-مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان گفت: مدارس غیردولتی نیازمند توجه و نگاه ویژه هستند و در حال حاضر ۶۴ درصد مدارس غیردولتی در زنجان در مقطع ابتدایی فعالیت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اسماعیلی ظهر شنبه در افتتاحیه توانمندسازی و ارتقای صلاحیت حرفه‌ای معلمان بخش غیردولتی، گفت: هرچند که هر دو بخش آموزش دولتی و غیردولتی در راستای تربیت و آموزش دانش‌آموزان تلاش می‌کنند اما دانش‌آموزان و اولیا انتظارات بالاتری از بخش آموزش غیردولتی و مدارس غیرانتفاعی دارند.

وی با اشاره به اینکه خانواده‌هایی که با تحقیق و جست‌وجو مدارس غیردولتی را برای تحصیل و آموزش فرزندان خود انتخاب می‌کنند، به دنبال سطح بالاتری از آموزش و تربیت برای فرزندان خود هستند، اظهار داشت: در راستای تحقق این امر معلمان مدارس غیردولتی نقش بسیار پررنگی ایفا می‌کنند. مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: معلمان آموزش ابتدایی ایثارگر هستند و لذت آموزش ابتدایی برای معلمان این بخش متمایز از سایر مقاطع آموزشی است، زیرا علوم و آموزشی که در مقطع ابتدایی ارائه می‌شود تا پایان عمر در دانش‌آموزان نهادینه خواهد شد. اسماعیلی بر لزوم توجه مدیران مؤسسات غیردولتی برای ماندگاری معلمان در مراکز مذکور تاکید کرد و افزود: مشاهده شده که در یک مقطع تحصیلی در مراکز آموزش غیردولتی چندین معلم پیاپی جابه‌جا می‌شوند و این موضوع باید اصلاح شود و برای تثبیت معلمان در مراکز آموزشی تلاش بیشتری صورت گیرد.

تبلیغات
برق و روشنایی ساختمان
برق و روشنایی ساختمان

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور. - برق و روشنایی ساختمان - برقکاری - برق صنعتی

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه ۶۴ درصد مدارس غیردولتی در بخش ابتدایی فعالیت دارند، این حوزه نیازمند توجه ویژه‌ای است، ابراز داشت: از سوی مجلس و مدیران ارشد نگاه خاصی نسبت به معلمان غیردولتی معطوف شده است تا برای افزایش انگیزه و بهبود شرایط شغلی این قشر گام‌هایی برداشته شود. مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، به نبود تمایز همکاران مشغول فعالیت در مدارس دولتی و غیردولتی به لحاظ رتبه در آموزش و پرورش استان اشاره کرد و افزود: همکاران ما در هر دو بخش دولتی و غیردولتی جز خانواده بزرگ تعلیم و تربیت هستند و از این جهت تمایزی بین معلمان به لحاظ رتبه در آموزش و پرورش کشور وجود ندارد. اسماعیلی به سهم مدارس غیردولتی در بین کل مدارس استان اشاره کرد و گفت: مدارس غیردولتی ۸.۷ درصد از مدارس استان را شامل می‌شود و عمده این رقم در بخش آموزش ابتدایی در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: نهادینه کردن برخی مسائل و فرهنگ اجتماعی مانند صرفه‌جویی در مصرف آب و برق باید از سطح آموزش ابتدایی شروع شود که در این راستا باید همکاران و معلمان در مدارس غیردولتی ابتدایی توجه ویژه‌ای به بحث تربیتی دانش‌آموزان داشته باشند.. .


بازنشر از : مهر

علی اسماعیلی

مدارس

معلمان