1401\05\22 16:53:09


مراسم عزاداری روز عاشورا در سیستان و بلوچستان آغاز شد

زاهدان - دسته‌های عزاداری استان سیستان و بلوچستان با پای پیاده و در حالی که مشغول زنجیر زنی، سینه زنی و نوحه خوانی هستند به سمت جایگاه اصلی مراسم عاشورا در شهرها حرکت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، دسته‌های عزاداری استان سیستان و بلوچستان با پای پیاده و در حالی که مشغول زنجیر زنی، سینه زنی و نوحه خوانی هستند به سمت جایگاه اصلی مراسم عاشورا در شهرها حرکت کردند.

مردم عزادار سیستان و بلوچستان از نخستین ساعات امروز با حضور در هیأت‌های عزاداری و برپایی خیمه‌های عزا عشق و ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان و ۷۲ تن از یاران با وفای ایشان نشان دادند. در شهر زاهدان هیأت‌های مذهبی شهرستان زاهدان به سمت میدان «امام حسین (ع)» محل اجتماع بزرگ عاشوراییان واقع در گلزار شهدا جنب مسجد «حضرت جواد الائمه (ع)» اقدام به مراسم دسته روی و عزاداری می‌کنند. همچنین گفتنی است در طول دسته روی هیأت‌های مذهبی در شهر زاهدان ایستگاه‌های صلواتی از عزاداران و عموم مردم پذیرایی می‌کنند.

هیئات مذهبی عزادار در کل استان سیستان و بلوچستان به رسم هرساله از لحظه پخش اذان تا پایان اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی به مدت ۳۰ دقیقه سکوت می‌کنند و نماز ظهر عاشورا نیز به جماعت برگزار خواهد شد.. .


بازنشر از : مهر

سیستان و بلوچستان

عاشورا

مراسم عزاداری

زاهدان