1401\05\22 16:52:05


مراکز عرضه پسته در دامغان رشد ۴۰۰ درصدی داشتند

دامغان- دبیر جشنواره ملی پسته دامغان گفت: یکی از موفقیت‌های برگزاری این رویداد برندسازی محصول پسته و افزایش ۴۰۰ درصدی مراکز عرضه این محصول در شهرستان است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا زارع زاده بعد از ظهر پنج شنبه در دیدار دست‌اندرکاران جشنواره ملی پسته دامغان با استاندار سمنان به میزبانی سالن جلسات استانداری ضمن بیان اینکه گردشگری در دامغان با برگزاری جشنواره پسته و تبلیغات صورت گرفته بالغ بر ۳۰۰ درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: یکی از موفقیت‌های برگزاری این رویداد برندسازی محصول پسته و افزایش ۴۰۰ درصدی مراکز عرضه این محصول در شهرستان است.

وی با بیان اینکه امکان افزایش رشد گردشگری در دامغان بیش از این وجود دارد، افزود: یکی از موضوعات و دستاورد برگزاری چندین ساله جشنواره ملی پسته ثبت ملی و جهانی پسته دامغان است که در دستور کار قرار دارد. دبیر جشنواره ملی پسته ایران با اشاره به اینکه هشتمین جشنواره مهرماه سال جاری و به مدت سه روز در این شهرستان برگزار خواهد شد افزود: اقدامات علمی در راستای فرآوری پسته در دستور کار است و با حمایت مسئولان و ورود بخش خصوصی شاهد ارزش افزوده مطلوبی برای این محصول در شهرستان دامغان خواهیم بود. زارع زاده با بیان اینکه سردخانه نگهداری پسته با قابلیت نگهداری کیفیت مطلوب به مدت سه سال در دامغان احداث شد، ابراز کرد: ۱۳۰ مرکز فرآوری پسته در شهرستان دامغان وجود دارد.

استاندار سمنان نیز در سخنان کوتاهی با بیان اینکه پسته دامغان یک برند شناخته شده و ارزشمند در حوزه کشاورزی برای استان سمنان است، گفت: افزایش بهره‌وری در حوزه ظرفیت و پتانسیل‌های موجود در بحث کشت پسته به دور از توسعه سطح زیر کشت باید در دستور کار باشد همچنین فرآوری از دیگر مؤلفه‌های مؤثر در بحث توجه به حوزه پسته و افزایش ارزش افزوده برای کشاورزان است. سید محمدرضا هاشمی با بیان اینکه صنایع تبدیلی مختلف و متعددی می‌تواند از طریق پسته و سایر متعلقات مرتبط با آن در شهرستان دامغان راه اندازی شود، گفت: در راستای حمایت از پسته دامغان، آمادگی برای پرداخت تسهیلات ویژه سرمایه گذاری در این حوزه از محل تبصره ۱۸ و مصوبات اقتصادی سفر ریاست جمهوری به استان وجود دارد.. .


بازنشر از : مهر

رضا زارع زاده

جشنواره ملی پسته

سید محمد رضا هاشمی

استانداری